Sanoczanka brązową medalistką w Vancouver! Katarzyna Bachleda-Curuś biegła w drużynie panczenistek

Waldemar Mazgaj
Dla 30-letniej Katarzyny Bachledy-Curuś olimpijski brąz to życiowy sukces.
Dla 30-letniej Katarzyny Bachledy-Curuś olimpijski brąz to życiowy sukces. ARCHIWUM
Polskie łyżwiarki szybkie zdobyły brązowy medal w biegu drużynowym na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. W składzie naszej drużyny była pochodząca z Sanoka Katarzyna Bachleda-Curuś.

W biegu drużynowym na dochodzenie na dystansie 2400 m partnerkami 30-letniej zawodniczki z Podkarpacia, bardziej znanej u nas pod nazwiskiem Wójcicka, były Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska i rezerwowa Natalia Czerwonka.

W finale B Polki o niespełna 2 sekundy pokonały Amerykanki. Jeszcze więcej emocji było w półfinale, gdy nasze dziewczyny przegrały z ledwie o 0,19 sekundy z Japonkami.