Sesja Rady Miasta w Rzeszowie przeniesiona z 16 na 23 czerwca. Nadal będzie zdalna

Beata Terczyńska
Beata Terczyńska
Nie 16, a 23 czerwca odbędzie się sesja absolutoryjna Rady Miasta w Rzeszowie. I nie będzie stacjonarna, do czego robiono przymiarki, lecz nadal zdalna.

Sesja absolutoryjna planowana była na 16 czerwca.

- Niestety, prezydent Tadeusz Ferenc nie może w tym terminie wziąć w niej udziału, a jest niezbędny, dlatego przesunęliśmy ją na 23 czerwca

- mówi Agnieszka Siwak - Krzywonos z zespołu prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Już podczas ostatniej sesji Rady Miasta zapowiadano, że kolejna najpewniej będzie zorganizowana w trybie, jaki znamy sprzed koronawirusa, czyli stacjonarnie, w ratuszu. Niektórzy radni skarżyli się bowiem na kłopoty z łączeniem, na problemy techniczne.

Okazuje się, że najbliższa sesja nadal będzie online. Ale też, po długiej przerwie, w Rzeszowie znów mamy przypadki zakażenia koronawirusem i kilkadziesiąt osób na kwarantannie.

- Jeśli chodzi o radnych, którzy mają kłopoty z łączeniem się z systemem, będą mogli uczestniczyć w tej sesji w biurze Rady Miasta, a druga część będzie mogła przebywać w Urban Lab (laboratorium innowacji miejskich) przy ul. 3 Maja.

Dodaje, że mieszkańcy mogą zabierać głos w sesji absolutoryjnej.

- Chętni powinni się zgłaszać do biura obsługi teleinformatycznej, gdzie dostaną loginy.


ZOBACZ TEŻ: Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc krytycznie o podwyżkach cen prądu dla MPWiK, co przełoży się na wyższe opłaty za wodę i ścieki dla mieszkańców

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie