Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów po ciężkim meczu pokonały w Bydgoszczy Polskie Przetwory Pałac 3:2. W poniedziałek zagrają we Wrocławiu

mb
Rzeszowianki odniosły w Bydgoszczy 16 zwycięstwo w sezonie i objęły prowadzenie w tabeli Krzysztof Kapica
W meczu 21., przedostatniej, kolejki sezonu zasadniczego Tauron Ligi siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów pokonały Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:2. MVP spotkania wybrana została Jelena Blagojević. Pierwsze dwa sety wygrały niżej notowane bydgoszczanki, ale kolejne trzy dla rzeszowianek. W tie-breaku też była zacięta walka.

TABELA, WYNIKI, TERMINARZ TAURON LIGI

Mecz w hali Immobile Łuczniczka zapowiadał się emocjonująco. Walczące o miejsce w play-off bydgoszczanki z pięciu ostatnich meczów wygrały aż cztery przegrywając tylko z Chemikiem Police. Developres robi wszystko, aby do decydującej fazy rywalizacji o medale przystąpić z pierwszego miejsca.

Faworyzowane rzeszowianki zaczęły nerwowo i źle. Trener Stephane Antiga poprosił o pierwszą przerwę już przy stanie 3:0 dla gospodyń. Kolejne akcje także należały do Pałacu. Po zagrywce Magdaleny Hawryły gospodynie przeważały 6:2. Developres zdobył sześć punktów z rzędu i wyszedł na prowadzenie (8:6), a po chwili po bloku 11:9. Nie była to jednak wcale dobra gra podopiecznych Stephane’a Antigi, który szukał optymalnego ustawienia swojej drużyny i natchnienia jej do skuteczniejszej gry. Po chwilowej wymianie punkt za punkt, ekipa z Bydgoszczy, nie bez pomocy naszej drużyny, przyjęła inicjatywę. Po zagrywkach Marty Ziółkowskiej bydgoszczanki przeważały 22:18, a po ataku Alexandry Dascalu 24:19. Jelena Blagojević palnęła w aut i pierwsza partia padła niespodziewanie, ale zasłużenie łupem Pałacu. W Developresie niedomagało praktycznie wszystko, zwłaszcza przyjęcie i atak.

W drugim secie, po udanych blokach, Develpres przeważał 4:2 i 5:3. Po trzech akcjach w ofensywie Kiery Van Ryk przewaga rzeszowskiego zespołu, który zaczął grać z większą jakością i radością, wzrosła do stanu 10:6 i nadal rosła (15:9, 17:12). Niespodziewanie do gry powrócił Pałac. Miejscowe po atakach Eweliny Żurowskiej oraz zablokowaniu Kiery Van Ryk szybko odrobiły straty (17:17) i przeszły do ofensywy. Po akcjach Regiane Bidias (blok na Aleksandrze Rasińskiej i atak) bydgoszczanki miały piłkę setową. Bydgoszczanki, które stopowały Developres szczelnym blokiem, zaserwowały asa i Pałac prowadził w meczu 2:0.

W trzeciej partii, pod względem emocji i poziomu, lepszej od dwóch poprzednich, 7:5 i 8:6 przeważały gospodynie. Developres, który stał pod ścianą, zaczął wreszcie grać swoją siatkówkę, był bardziej agresywny, konsekwentny, skuteczny. Dobrze przyjmował, atakował i blokował, punktując rywalki. Po atakach swojej liderki - Jeleny Blagojević ora Van Ryk i bloku Anny Stencel było 17:13 dla drużyny z Rzeszowa, która pewnie wygrała także końcówkę. Czwarta odsłona także dla rzeszowskiej drużyny, a kropkę nad „i” przed tie-breakiem stawiała Van Ryk.

W piątym secie było sporo nerwów, emocji i walki. 7:4 i 8:5 prowadził Pałac. Po ataku Bidias 9:7. Developres wyrównał na 9:9. Pałac znów uzyskał 2-punktowe prowadzenie (11:9), ale Blagojević najpierw doprowadziła do remisu (11:11), a po kolejnej akcji dała swojej drużynie prowadzenie (12:11). Ostatni punkt rzeszowianki po ponad 2.5 godzony gry wywalczyły blokiem. Było bardzo gorąco.

W kadrze meczowej Developresu na piątkowe spotkanie w Bydgoszczy zabrało leczących urazy Anny Kaczmar i Juliette Fidon – Lebleu. W drugim secie spotkania z Pałacem Alexandra Lazić zeszła z boiska z grymasem bólu trzymając się za kolano, a jutro we Wrocławiu będzie miała badanie rezonansem.
W poniedziałek Developres rozegra zaległy mecz z drużyną Volleya we Wrocławiu.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (25:20, 25:22, 18:25, 22:25, 13:15)

Pałac: Michalewicz 1, Dascalu 12, Bidias 20, Żurowska 24, Hawryła 7, Ziółkowska 10, Jagła (libero) oraz Mazurek 2, Reiter 3, Lijewska. Trener Piotr Matela.

Developres: Krajewska, Van Ryk 19, Blagojević 24, Efimienko – Młotkowska, Polańska 11, Lazić 2, Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Grabka 4, Rasińska 9, Stencel 10. Trener Stephane Antiga.

Sędziowali: Grzegorz Sołtysiak i Mirosław Bień. MVP: Jelena Blagojević.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani