Siatkarki ITA Tools Stali Mielec nie zagrają w turnieju finałowym Tauron Puchar Polski

bell
Mielczanki uległy w Stegu Arenie Opole Uni 1:3
Mielczanki uległy w Stegu Arenie Opole Uni 1:3 Wiktor Gumiński
Blisko dwie godziny trwał ćwierćfinałowy mecz Puchar Polski siatkarek, w którym Uni Opole pokonało 3:1 ITA Tools Stal Mielec i wywalczyło awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w Nysie.

Mielczanki jechały do Opola w bojowych nastrojach. Po dwóch zwycięstwach w Tauron Lidze 3:2 liczyły, że uda się pokonać opolskie Wilczyce po raz trzeci. Tym razem w Pucharze Polski. Za wyrównanym spotkaniu zwyciężyły opolanki i to one cieszą się z awansu do najlepszej czwórki Tauron Pucharu Polski.

Pierwszego seta UNI wygrało bardzo pewnie. Od połowy tej partii opolanki uzyskały przewagę kilku punktów, a po punktowej zagrywce Połeć zwiększyły ją do pięciu oczek (20:15). Ostatni punkt zdobyła blokiem Olaya.

W drugiej partii Stal mocno się postawiła gospodyniom. Po ataku Weroniki Gierszewskiej prowadziła 9:5, a po ataku Brydy 15:11. Po zagrywce Kubackiej notowano 18:15. Po zagrywce skutecznej Emilii Muchy 21:19. Wszystko rozstrzygnęło się w emocjonującej końcówce. Po ataku Połeć Uni miało piłki setowe. Kropkę nad "i” postawiła atakiem Olaya.

Trzecia odsłona dla mielczanek, które od stanu 9:9 wypunktowały swoje rywalki. Po ataku Brydy prowadziły 20:13. Mucha atakowała na 23:17. Seta atakiem zamknęła Gierszzewska.

W czwartym Stal dążyła do tie-breaka. Stawiała się gospodyniom. Jednak te uzyskały 5-punktową przewagę, po akcji Poleć miały piłkę setową (24:20), a mecz zamknął błąd zagrywki Stali.
W półfinale Uni zmierzy się ze zwycięzcą meczu BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała - Grupa Azoty Akademia Tarnów.

W poniedziałek w Rzeszowie hitowe ćwierćfinałowe starcie w Rzeszowie PGE Rysice vs. Grupa Azoty Chemik Police. Start o godzinie 20.30.

UNI Opole – ITA Tools Stal Mielec 3:1 (25:17, 25:23, 20:25, 25:21)

UNI: Bińczycka 2, Olaya 25, Pamuła 8, Zaroślińska-Król 16, Połeć 12, Kecher 6, Adamek (libero) oraz McCall 2, Janicka i Sieradzka 3. Trener Nicola Vettori.

Stal: Kucharska 4, Bryda 12, Bałucka 4, Mucha 22, Gierszewska 21, Kubacka 10, Łyduch (libero) oraz Pancewicz libero), Dyduła. Trener Mateusz Grabda.

Sędziowali: Krzysztof Wojtunik i Adam Taroń. Widzów: 2341.