Siatkarki Stali Mielec odpadły z Pucharu Polski

Tomasz Leyko
Mielczanki odpadły z rozgrywek o Puchar Polski.
Mielczanki odpadły z rozgrywek o Puchar Polski. Przemek Cynkier
Mielczanki przegrały wyjazdowe spotkanie 1/8 Pucharu z PTPS-em Piła 0:3. Pilanki w ćwierćfinale zagrają z Muszynianką.

W pierwszej partii rywalki stopniowo powiększały przewagę. Pilanki prowadziły najpierw 8:6, by w chwilę później mieć już 5 punktów przewagi (16:11).

Drugi set był najbardziej wyrównany. W końcówce jednak o dwie piłki lepsze okazały się gospodynie. Przegrane dwie partie odebrały chęć walki mielczankom na dobre. Co prawda w III secie zaczęło się od prowadzenia Stali 6:2. Nasze zawodniczki miały nawet kontrę w górze, na 7:2, ale posłały piłkę w aut. Potem zaczął się festiwal Katarzyny Koniecznej, która rozstrzelała wręcz mielczanki zagrywka z wyskoku.

- Mieliśmy sporo problemów z wyprowadzeniem ataku - tłumaczył Rafał Prus, trener Stali. Stal w jednym ustawieniu starciła aż 14 punktów!!! Z 6:2 dla Stali zrobiło się 16:6 dla PTPS-u. Losy awansu do kolejnej rundy PP były przesądzone.