Siatkarze Asseco Resovii w meczu o wielki finał Tauron Pucharu Polski zmierzą sie we Wrocławiu z Jastrzębskim Węglem

bum
Jastrzębie dwukrotnie pokonało Asseco Resovię - w Rzeszowie i u siebie - jak będzie w trzecim starciu w tym sezonie między tymidrużynami w sobotę? Paweł Dubiel
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla awansowali do turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski. W środowym ćwierćfinale mistrzowie Polski pokonali w Jastrzębiu-Zdroju Projekt Warszawa 3:0 (25:22, 25:20, 25:18). W półfinale rozgrywek jastrzębianie zagrają w sobotę we Wrocławiu z Asseco Resovią.

Jastrzębianie pozostają niepokonani od dziewiętnastu spotkań w PlusLidze, Lidze Mistrzów i Pucharze Polski. Będą faworytem meczu z Asseco Resovią, które we wrocławskiej Hali Orbita rozpocznie się w sobotę o godzinie 18 i pokaże go Polsat Sport. Resoviacy jednak zapowiadają walkę. Tanio skóry nie sprzedadzą. Zwycięzca w niedzielę zagra w wielkim finale o to cenne i prestiżowe trofeum.

- Chcemy wrócić z Wrocławia do Jastrzębia z pucharem, zdobyć drugi puchar w historii klubu. Myślmy jednak o sobocie, o meczu z drużyną z Rzeszowa, która w tym sezonie udowodniła, że potrafi grać w siatkówkę. Dwa spotkania przeciwko nam były całkiem niezłe w jej wykonaniu. Czeka nas ciężka batalia - mówi Tomasz Fornal, zawodnik Jastrzębskiego Węgla.

Jastrzębski Węgiel dwukrotnie w tym sezonie pokonał rzeszowski zespół 3:0 i 3:1.

W drugiej parze półfinałowej Trefl Gdańsk zmierzy się z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle lub PSG Stalą Nysa.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani