Siatkarze Asseco Resovii zakończyli turniej w Krakowie na miejscach 5-8

bell, Asseco Resovia
Trener Alek Achrem i jego drużyna na krakowski turniej
Trener Alek Achrem i jego drużyna na krakowski turniej Asseco Resovia
Drużyna Asseco Resovii uczestniczyła w plażowym turnieju PreZero Grand Prix w Krakowie. Po czterech rozegranych meczach, w tym dwóch wygranych, została sklasyfikowana na miejscach 5-6. Triumfatorem imprezy został zespół Indykpolu AZS-u Olsztyn. 16 sierpnia resoviacy rozpoczną przygotowania do sezonu 2020/2021.

Rzeszowska drużyna wystąpiła w kompleksie sportowym Wandy w składzie: Nicolas Szerszeń (kapitan), Michał Potera, Bartłomiej Krulicki, Jakub Bucki oraz czterech juniorów z AKS-u Rzeszów: Michał Curzytek, Radosław Puczkowski, Oskar Krzyżak oraz Mikołaj Słotarski. Podobnie jak w roku ubiegłym trenerem Wilków był Alek Achrem.

W pierwszym meczu rzeszowianie pokonali zespół Gwardii Wrocław. Z bardzo dobrej strony pokazał się Kuba Bucki, który zdobył 19 punktów.

W kolejnym spotkaniu resoviacy zmierzyli się ubiegłorocznym zwycięzcą plażowych zawodów, Jastrzębskim Węglem. Po pierwszym, przegranym secie, w dwóch kolejnych odnieśli zwycięstwo, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinału. Tym razem naszym liderem był Nicolas Szerszeń, zdobywca 26 punktów.

Sobota, poza zmianą pogody, przyniosła również pierwszą przegraną Asseco Resovii w turnieju. Mimo wysokiego prowadzenia w pierwszym oraz trzecim secie, to beniaminek PlusLigi, LUK Politechnika Lublin, cieszył się z awansu do półfinału.

Format rozgrywek (system podwójnej eliminacji tzw. brazylijski) dał nam możliwość ponownej walki o półfinał turnieju. W meczu z Indykpolem AZS Olsztyn, Alek Achrem postawił na juniorów z AKS-u Resovii, którzy zaprezentowali ambitną postawę i walkę do końca. Mecz zakończył się jednak pewnym zwycięstwem olsztynian, którzy ostatecznie triumfowali w turnieju, pokonując w finale drużynę Projektu Warszawa 2:0.