Siatkówka plażowa. Porażka Bartosz Łosiaka i Michał Bryla w półfinale. Punkt od finału mistrzostw świata. Dzisiaj walka o brąz

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Bartosz Łosiak i Michał Bryl zagrają o brązowy medal mistrzostw świata
Bartosz Łosiak i Michał Bryl zagrają o brązowy medal mistrzostw świata PZPS
Siatkarze plażowi Bartosz Łosiak i Michał Bryl przegrali ze Szwedami Davidem Ahmanem i Jonatanem Hellvigiem 1:2 (11:21, 22:20, 16:18) w półfinale i w niedzielę zagrają o brązowy medal mistrzostw świata, które odbywają się w meksykańskiej Tlaxacali. W niedziele o brąz zagrają z Amerykanami Theo Brunnerem i Trevorem Crabbem.

Pojedynek niepokonanych

W półfinale czempionatu siatkarze plażowi Bartosz Łosiak i Michał Bryl zmierzyli się z Davidem Ahmanem i Jonatanem Hellvigiem. Jak do tej pory ani Polacy ani i Szwedzi nie doznali porażki na turnieju rozgrywanym w Meksyku. Za faworytów byli uznawani Szwedzi, których obecność na tej fazie imprezy nie wydawała się niczym wyjątkowym. W tegorocznych mistrzostwa Europy Skandynawowie ponownie sięgnęli po tytuł.

Na przestrzeni sześciu meczów obie pary nie tylko nie znalazły pogromców, ale również straciły tylko po jednej partii.

Pierwsza porażka Bartosza Łosiaka i Michała Bryla

Początek meczu nie układał się po myśli Biało-Czerwonych, którzy popełniali wiele błędów. Świetnie funkcjonował też blok siatkarzy ze Szwecji, którzy zwyciężyli pewnie w 17 minut. Był to dopiero drugi przegrany set Polaków od początku turnieju.

W drugiej partii Polacy grali już o wiele pewniej i mecz stał się wyrównany. Zwyciężyli ostatecznie po niecelnym ataku rywala.

Dwie piłki meczowe

Trzeci set rozpoczął się od popisu wiceliderów światowego rankingu i dwukrotnych mistrzów Europy, którzy szybko objęli prowadzenie 4:0. Jednak Polacy się nie poddali i po kilku zaciętych akcjach doprowadzili do remisu 6:6. Później nikomu nie udało się uzyskać komfortowej przewagi.

Łosiak i Bryl mieli dwie piłki meczowe, jedną też obronili, ale wobec ataku Hellviga, który dał Szwedom 18. punkt, byli już bezsilni.

Do tej pory największym wspólnym sukcesem tego polskiego duetu była czwarta pozycja w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy i wygrana w prestiżowym turnieju Beach Pro Tour Elite w Hamburgu. Łosiak i Bryl mieli też dobre wspomnienia z Tlaxcali, gdzie półtora roku temu triumfowali w zawodach drugiego poziomu Beach Pro Tour.

Na 1/16 finału swoje występy zakończyły dwie polskie pary Piotr Kantor i Jakub Zdybek oraz Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz.

W drugim półfinale w Meksyku Czesi Ondrej Perusic i David Schweiner pokonali Amerykanów Theo Brunnera i Trevora Crabba 2:0 (21:15, 21:12) i zagrają o złoto z pogromcami Polaków.

W niedziele o historyczny brąz para Łosiak/Bryl zagra z Brunnerem i Crabbem.

Transmisja w Polsat Sport News o godz. 20.00.

Zwycięzcy turnieju zdobędą też bezpośrednią kwalifikację dla kraju do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu.(PAP)