Siatkówka: Polki pokonały Niemki 3:2

tor
Polskie siatkarki długo wystawiały kibiców na próbę nerwów, ale w IV secie złapały wiatr w żagle. Na zdjęciu przez niemiecki blok przebija się Małgorzata Glinka. FOT. ARCHIWUM
Polskie siatkarki wygrały drugie spotkanie na europejskim turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Halle.

Biało-czerwone po emocjonującym spotkaniu pokonały Niemki 3:2.

Nasze siatkarki były w trudnej sytuacji - po fatalnej trzeciej partii, przegrywały w setach 1:2, a w czwartym rozdaniu Niemki wygrywały 12:10. W tym momencie Polki przeszły cudowną odmianę i wygrały 6 punktów z rzędu. Niemki potrafiły wyciągnąć na 18:19, ale finisz należał do naszej drużyny.

Drugiego setbola wykorzystała Anna Podolec, doprowadzając do tie-breaka. W tie-breaku od początku inicjatywę miały Polki, a szczególny popis dała właśnie Podolec.
Była zawodniczka UMKS-u Łańcut niszczyła rywalki sprytnym serwisem i po czterech takich zagraniach Polska bezpośrednio zdobyła 4 punkty i wyszła na 6-punktowe prowadzenie 8:2.

Niemki straciły wiarę w zwycięstwo, a nasz zespół grał spokojnie i pewnie, punkt po punkcie zbliżał się do zwycięstwa. W końcu Eleonora Dziękiewicz atakiem z krótkiej zakończyła partię i Polski mogły fetować sukces.

NIEMCY - POLSKA 2:3 (25:22, 21:25, 25:14, 19:25, 8:15)

NIEMCY: Hart, Gruen, Pachale, Dumler, Fuerst, Ssuschke, Beier (libero) oraz Kozuch, Doerendahl, Bouagaa, Radzuweit, Weiss.

POLSKA: Sadurek, Skowrońska-Dolata, Glinka-Mogentale, Barańska, Dziękiewicz, Gajgał, Zenik (libero) oraz Skorupa, Podolec, Liktoras, Ciaszkiewicz, Rosner.