Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ślubowanie 38 nowych strażników granicznych. Uroczystość w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Wideo
od 16 lat
38 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej złożyło ślubowanie w komendzie w Przemyślu. Teraz trafią na szkolenie do ośrodka SG w Lubaniu, a po nim do pracy bezpośrednio na granicy polsko-ukraińskiej.

- W tym roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej planuje wcielić 135 nowych funkcjonariuszy. Obecna grupa 38 funkcjonariuszy trafi na szkolenie do jednego z ośrodków Straży Granicznej, a po ukończonych szkoleniach podstawowym i podoficerskim wrócą na Podkarpacia - mówi por. SG Piotr Zakielarz, rzecznik komendanta BiOSG.

Nowi funkcjonariusze pochodzą głównie z Podkarpacia. Będą służyć w placówkach z przejściami granicznymi, czyli do Budomierza, Korczowej, Medyki i Krościenka. Również do naszych górskich placówek m.in. w Huwnikach, Czarnej Górnej, Stuposian i Wojtkowej.

Ślubowanie na sztandar przyjął gen. bryg. SG Andrzej Popko, Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG.

- Od tego momentu zaczyna się wasza bardzo ciężka służba wymagająca od was wielkiego zaangażowania, poświęcenia, oddania ojczyźnie i formacji. Przede wszystkim bardzo dobrej dyspozycyjności. Nasz oddział jest duży, ochraniamy 238 km granicy z Ukrainą. Do tego również granica ze Słowacją, która, pomimo że jest granicą wewnętrzną Unii Europejskiej, to jest ochraniana ze względu na zagrożenia związane z migracją - mówi gen. Popko.

Nowym funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom w uroczystości ślubowania towarzyszyły rodziny.

Uroczystość była okazją do wręczenia wyróżnień i odznaczeń resortowych oraz odznak za honorowe krwiodawstwo.

Złoty Medal za Długoletnią służbę otrzymał por. SG Daniel Krzywucki. Srebrny Medal utrzymali: ppłk SG Joanna Zarańska, mjr SG Tomasz Skawiński, mjr SG Tomasz Szott, mjr SG Sylwia Łaba, mjr SG Grzegorz Kowalski, kpt. SG Mariusz Aftanas, por. SG Marcin Klimko, st. chor. szt. SG Marek Płeszka. Ponadto ośmioro funkcjonariuszy wyrózniono Brązowym Medalem.

Sześcioro mundurowych otrzymało Odznaki Straży Granicznej. Wręczono również Odznaki Pamiątkowe BiOSG.

Kapituła odznaki im. mjr. Władysława Raginisa uhonorowała oficerów, którzy szczególnie zasłużyli się dla działalności placówki Straży Granicznej w Korczowej.

W dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny – bezinteresowne oddawanie krwi osiem osób otrzymało Odznaki Honorowe PCK oraz Odznaki Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi I, II oraz III stopnia nadawane przez Polski Czerwony Krzyż.

Wyróżniono zasłużonych funkcjonariuszy dla związków zawodowych. Podczas uroczystości 16 funkcjonariuszy otrzymało akty mianowania na pierwszy stopień służbowy w korpusie chorążych.

Ślubowanie w Przemyślu złożyło 38 nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ponadto odbyła się uroczystość wręczenia awansów oraz medali i odznaczeń.

Ślubowanie 38 nowych strażników granicznych. Uroczystość w B...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24