Snooker: Lublinianin mistrzem Rzeszowa

Jakub Dobrowolski dopiero w finale znalazł pogromcę.
Jakub Dobrowolski dopiero w finale znalazł pogromcę. Wojciech Zatwarnicki
Piotr Murat z Lublina zajął 1 miejsce w rozegranych w klubie "Snooker House" II Otwartych Mistrzostwach Rzeszowa. W finale pokonał Jakuba Dobrowolskiego z Rzeszowa.

Murat bronił tytułu zdobytego rok temu i dokonał tego w dobrym stylu. W grze o 1 miejsce ograł Kubę 3:0. Nasz zawodnik też może jednak zaliczyć turniej do udanych - w półfinale w świetnym stylu pokonał 2:0 Michała Szabata z Janowa Lubelskiego. Jako najlepszy zawodnik z Rzeszowa Jakub zgarnął m. in. nagrodę restauracji "Chilita" czyli gratisowy obiad.
Murat w swoim półfinale zwyciężył 2:0 z Pawłem Kasprzyckim z Krakowa. Najbardziej znanym zawodnikiem turnieju był Tomasz Kapłan, wielokrotny mistrz Polski i wicemistrz Europy w pool bilard. Były as rzeszowskiej Ósemki dotarł do ćwierćfinału, gdzie sposób na niego znalazł jednak Szabat. Najwyższy brejk turnieju to 39 punktów Pawła Wrońskiego z Przemyśla.
Impreza potrwała w sumie aż 4 dni, bo wystartowała w niej rekordowa liczba 41 zawodników. Zawodom, które obserwowała zaskakująco duża grupa widzów, honorowo patronował, a także ufundował okolicznościowe puchary Prezydent Tadeusz Ferenc. Imprezę wsparli: Ford Res Motors, Restauracja "Figaro", "Frida", Giga Tv, hurtownia "Beskid", agencja reklamy "Designer", Blue Cherry Studio, "Rockwool", "Dar Natury", cukiernia "Bulanda",
Czołówka klasyfikacji: 1. Piotr Murat (Lublin), 2. Jakub Dobrowolski (Rzeszów), 3. Michał Szabat (Janów Lubelski), Paweł Kasprzycki (Kraków), 5. Tomasz Kapłan, Bartosz Bielec (obaj Rzeszów), Michał Zadrożny (Legionowo), Piotr Malczyk (Kraków).

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?