Sokół Łańcut zrobił niespodziankę w Gdynii

Piotr Ucinek pokazał chart ducha - zagrał z niedoleczoną kontuzją uda, a mimo to miał olbrzymi w wkład w wygraną. Krzyszto Kapica
W meczu 10. kolejki I ligi nękany kontuzjami Sokół Łańcut pokonał na wyjeździe faworyzowane Asseco Gdynia 70:66

Nasz team w IV kwarcie długo był na minusie, ale nie większym, niż 4 "oczka". Kiedy nadeszła ostatnia minuta łańcucianie wyszli wreszcie na plus (66:64) i rozpoczęła się wojna nerwów. Nie wytrzymał jej Grzegorz Mordzak, który spudłował w oczywistej sytuacji. Za moment Rafał Glapiński był umyślnie faulowany i 7 sekund przed syreną wykorzystał "osobowe". Piłka została przy naszej drużynie. Szybko faulowany Maciej Klima nie zawiódł na linii rzutów wolnych i tablica pokazała wynik 70:64. Gospodarze wzięli czas, do końca IV kwarty zostało im 6 sekund. Za mało, aby uratować mecz. Tomasz Wojdyła zdołał jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.

ASSECO PROKOM II GDYNIA - SOKÓŁ ŁAŃCUT 66:70 (17:10, 16:21, 19:15, 14:24)
ASSECO: Malczyk 7 (1x3), Krauze 17 (2x3), Mordzak 6 (1x3, 4 as.), Andrzejewski 17 (1x3, 16 zb.), Wojdyła 17 (11 zb.), Jankowiak 0, Śmigielski 0, Bach 2, Krajniewski 0, Konsek 0, Młynarski 0.
SOKÓŁ: Pisarczyk 0, Chromicz 0, Klima 16 (13 zb.), Szurlej 7 (1x3, 4 as.), Glapiński 14 (2x3, 4 prz.) oraz Wilczek 8 (2x3), Ucinek 16 (3x3), Balawender 9 (3x3).

Szerzej o meczu w poniedziałkowym stadionie.