SP 11 i Granica Stubno najlepsze w turnieju w Przemyślu

Norbert Ziętal
Rywalizacja wśród przemyskich podstawówek.
Rywalizacja wśród przemyskich podstawówek. Archiwum organizatorów turnieju
Na boisku Salezjańskim w Przemyślu odbyły się dwa turnieje piłki nożnej. W pierwszym rywalizowali uczniowie przemyskich szkół podstawowych, w drugim drużyny z różnych miejscowości.

W pierwszym turnieju wzięło udział prawie stu zawodników. Rywalizowali o puchar dyrektora Zespołu Szkół Salezjańskich Mirosława Gajdy oraz przewodniczącego zarządu osiedla Salezjańskie Macieja Kamińskiego.

Mecze rozgrywane były systemem grupowym, następnie półfinały i finał. Pierwsze miejsce zajęła drużyna SP 11, drugie SP 15, trzecie SP 5. Najlepszym zawodnikiem został Miłosz Gierczak, najlepszym bramkarzem Adam Rojek. Organizatorami turnieju byli Salos Przemyśl, Zespół Szkół Salezjańskich oraz Zarząd Osiedla Salezjańskie.

W drugim turnieju, o randze wojewódzkiej, wystąpiło ponad stu zawodników z rocznika 2004. Rywalizowali o puchar przewodniczącego zarządu osiedla Macieja Kamińskiego i prezesa Salos Przemyśl.

Pierwsze miejsca zajęła drużyna Granicy Stubno, drugie Leśnik Bircza, trzecie Salos Przemyśl. Najlepszym bramkarzem został Jakub Chomik z Salosu Przemyśl.