Sparing. Wygrana Siarki Tarnobrzeg na koniec przygotowań

Kamil Górniak
20.01.2023 krakow,mecz wieczysta krakow - siarka tarnobrzeg, nzfot. andrzej banas / polska press Andrzej Banas
Wygrana Siarki na koniec przygotowań Siarka Tarnobrzeg w swoim ostatnim meczu kontrolnym przed startem drugoligowych rozgrywek pokonała Avię Świdnik 2:1. Gole dla Siarki zdobyli Piotr Cichocki i Kacper Cichoń.

Siarka w sobotnie przedpołudnie na naturalnej murawie mogła zagrać po raz pierwszy w zimowym okresie przygotowawczym. Rywalem na tydzień przed startem ligi był mocny przedstawiciel III ligi, Avia Świdnik. Trener Łukasz Becella w wyjściowej jedenastce postanowił wypuścić trzech pozyskanych zimą zawodników, Krystiana Szymochę, Mateusza Ziółkowskiego i Kacpra Cichonia. Ten ostatni odpłacił się szkoleniowcowi Siarki piękną bramką. Po przerwie na placu gry pojawił się pozyskany kilka dni temu Filip Jania oraz Alan Lubaski. W grze kontrolnej przeciwko Avii zabrakło z kolei innego nowego zawodnika Siarki Igora Wosia. Po ruchach transferowych w ostatnich dnia wydaje się, że kadra ekipy z Tarnobrzega na rundę wiosenną jest już zamknięta i nie powinno już dość do żadnych roszad.

Siarka w przerwie między rozgrywkami rozegrała dziesięć sparingów. Ekipa z Tarnobrzega mierzyła się z rywalami z zarówno z ekstraklasy jak i III ligi. Pięć z tych gier Siarka zakończyła wygraną, trzy remisem a dwa razy musieli uznać wyższość rywali. Warto także nadmienić, że każdemu z przeciwników Siarka strzeliła minimum jednego gola, ale aż siedem razy to było dwie i więcej bramek. W kadrze doszło do kilku rotacji, wzmocnione newralgiczne pozycje, ale postawiono na sprawdzony wcześniej system z młodymi i ambitnymi zawodnikami.

Siarka Tarnobrzeg - Avia Świdnik 2:1 (2:0)

Bramki dla Siarki: Cichocki, Cichoń