Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Specjaliści od zarządzania przyjechali do Rzeszowa

Opracowała Anna Ryznar [email protected] 17 86-72-223
Fot. Archiwum
Fot. Archiwum
Dziś w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczyna się dwudniowa Międzynarodowa Konferencja Praktyków Kaizen.

Kaizen to japońska metoda zarządzania, doskonalenie oparte na logice, rozsądku i drobnych usprawnieniach, bez nagłych i kosztownych inwestycji. Eksperci z całego świata będą dyskutować o tym, dlaczego warto ją stosować. Spotkają się w czwartek i piątek w kampusie WSIiZ w Kielnarowej.

- Konferencja integruje środowisko naukowców zajmujących się zarządzaniem i środowisko menadżerów jakości, inżynierów produkcji, a także menadżerów „Lean” (produkcja bez marnotrawstwa) i menadżerów kaizen – wyjaśnia dr Grzegorz Wróbel z Katedry Mikroekonomii w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, organizator konferencji - Do Rzeszowa przyjedzie około 80 specjalistów z Polski i ze świata, w tym np. goście z Portugalii, Ukrainy i Serbii.

Tematem wiodącym konferencji będzie „Flow Management”, czyli zarządzanie przepływami np. towarów, informacji i wiedzy. Podczas pierwszego dnia eksperci będą też mówić o tym, jak wdrożyć działania kaizen i jak je audytować w produkcji i administracji, a także jak efektywnie zastosować systemy logistyki wewnętrznej. Skupią się też m.in. na identyfikacji i eliminacji strat i marnotrawstwa w procesach produkcyjnych i usługowych oraz systemach wspomagania przepływu wiedzy i komunikacji w firmie.

 

Podczas drugiego dnia konferencji odbędą się zajęcia warsztatowe w laboratorium komputerowym i w salach ćwiczeniowych. Zajęcia komputerowe poprowadzą certyfikowani trenerzy z Centrum Szkoleniowego CISCO Entrepreneur Institute WSIiZ w Rzeszowie, a zajęcia symulacyjne poprowadzą eksperci z Kaizen Institute Polska, który jest współorganizatorem konferencji.

- Celem warsztatów jest przekazanie konkretnych, praktycznych umiejętności. Podczas symulacji procesu produkcyjnego uczestnicy będą uczyć się, jak wyrównywać czas pracy poszczególnych operatorów w tym procesie. W kolejnych warsztatach uczestnicy poznają program, który umożliwia komunikację on-line. Np. jeśli firma z Rzeszowa ma oddział powiedzmy w Japonii, może za pomocą tego programu zorganizować sesję on-line, w której pracownicy w czasie rzeczywistym biorą udział w szkoleniu lub wymieniają się informacjami. - wyjaśnia dr Grzegorz Wróbel.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24