SPR Stal Mielec wygrała na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec w pierwszym meczu barażowym o utrzymanie się w PGNiG Superlidze

kz
Kuba Zegarliński
SPR Stal Mielec wygrała na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec 35:28 w pierwszym spotkaniu barażowym o utrzymanie się na poziomie PGNiG Superligi. Rewanżowy mecz odbędzie się 29 maja.

Podopieczni Marcina Basiaka wykonali pierwszą cześć zadania - wygrali z Nielbą Wągrowiec różnicą siedmiu bramek i są już naprawdę blisko utrzymania w PGNiG Superlidze.

Ta naprawdę tylko początkowe fragmenty meczu nie szły po myśli drużyny z Mielca. W 10. minucie Nielba po trafieniu Dawida Teppera wyszła prowadzenie 7:5.

Dla gospodarzy był to jednak tylko chwilowy powiew nadziei, bo niedługo później to mielczanie przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami.

Po chwili zdobyli trzy bramki z rzędu i w 18. minucie Dzianis Valyntsau wyrównywał wynik meczu, a po chwili Paweł Wilk dał prowadzenie Stali na 12:11.

Na przerwę schodzili już z czterema bramkami przewagi, a po wznowieniu gry kontynuowali dobrą postawę. Nielba była nie była w stanie już nawiązać wyrównanej walki. W pewnym momencie zrobiło się już nawet 9 bramek przewagi dla Stalli, ale nie udało się jej utrzymać do końca.

Ostatecznie przewaga przed rewanżem wynosi siedem trafień i nie ma co ukrywać - jest ona pokaźna. Trzeba jednak zachować pełną koncentrację, do utrzymania wciąż trzeba wykonać jeszcze jeden krok

Mecz rewanżowy odbędzie się w najbliższą środę w Mielcu o godzinie 19.

Nielba Wągrowiec - SPR Stal Mielec 28:35 (15:19)

Nielba: Gawlik, Zanto, Biniewski - Gregor 8, Gąsiorek 1, Świerad 2, Pacała 2, Smoliński 2, Drzazgowski 1, Skrzypczak 3, Tepper 2, Hoffmann 3, Widziński 3, Witkowski 1, Wrzesień. Trener Bartosz Świerad.

SPR Stal: Andelić, Wiśniewski, Witkowski - Wilk 6, Krępa 5, Skuciński 1, Mochocki 4, Kornecki 1, Sarajlić 1, Grzegorek, Jędrzejewski 1, Valyntsau 1, Dutka, Kowalczyk 3, Krupa 6, Rutkowski 6. Trener Marcin Basiak.