Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun złożył do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Chodzi o niewłaściwe wydawanie pieniędzy na zakupy sprzętu, m.in. drogich zestawów komputerowych, przeznaczonych dla graczy, foteli dla graczy i telefonów komórkowych.

W połowie stycznia nowy prezydent Przemyśla Wojciech Bakun podjął decyzję o rozwiązaniu stosunku pracy z dyrektorem MOPS.

- Decyzja o rozwiązaniu stosunku pracy z dyrektorem MOPS, została przez prezydenta podjęta na wniosek byłego już dyrektora i na zasadzie porozumienia stron. Jest to wynik kontroli przeprowadzonej w ubiegłym roku i wynikających z nich wytycznych

— mówił nam wtedy Witold Wołczyk, rzecznik prezydenta Przemyśla. Odwołany dyr. MOPS sprawował tę funkcję od 2011 r.

Prowadzone w ub. roku kontrole wykazały, że przemyski MOPS kupował drogi sprzęt dla graczy komputerowych. M.in. fotel gamingowy, który stał w dyrektorskim gabinecie, mocniejszy komputer i monitor.

Sprawę jeszcze dwa lata temu nagłośnili Internauci, którzy w jednym z materiałów telewizyjnych, w którym wypowiadał się dyr. MOPS, zauważyli sprzęt. Jednak bulwersujące sygnały nie spotkały się z szybką reakcją ówczesnych władz miejskich. Dopiero w kwietniu ub. roku ruszyły kontrole w MOPS, w końcówce kadencji poprzedniego prezydenta Przemyśla Roberta Chomy.

Doraźna kontrola zakończyła się w grudniu ub. roku, już po rozpoczęciu urzędowania przez nowego prezydenta miasta.

- Zawiadomienie dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa z dwóch artykułów karnego, 231 i 296. Chodzi o nadużycie uprawnień funkcjonariusza publicznego oraz wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym — mówi rzecznik prezydenta Przemyśla.

ZOBACZ TEŻ: Wojciech Bakun i jego pomysły na Przemyśl [WYWIAD WIDEO]

POPULARNE NA NOWINY24: