Stal Mielec bez seta w Opolu. Uni coraz bliżej awansu, San-Pajda Jarosław dalej od 3. miejsca.

Uni Opole dwukrotnie ograło u siebie Stal Mielec.
Uni Opole dwukrotnie ograło u siebie Stal Mielec. łukasz baliński / nowa trybuna opolska
Siatkarki Stali Mielec wykorzystały limit błędu w rywalizacji finałowej 1 ligi z Uni Opole. W pierwszych dwóch meczach nie zdobyły nawet seta, a kolejna porażka zakończy rywalizację. W meczu o 3. miejsce nie powiodło się też San-Pajdzie Jarosław.

Finał

Po tym jak mielczanki wyeliminowały w półfinale Eneę Energetyka Poznań ożyły nadzieje na powrót Stali do ekstraklasy. Na koniec trzeba jednak jeszcze ograć rewelacyjny w rundzie zasadniczej zespół Uni Opole.

Przed meczem faworytem były opolanki, ale Stal nie stała na całkiem straconej pozycji, bo Uni w końcówce sezonu zaliczyło kilka wpadek.

Niestety na swoim terenie opolanki dały mielczankom popalić, a raczej nie dały im wygrać choćby jednego seta w dwóch meczach.

W pierwszym spotkaniu gospodynie wygrały gładko dwa pierwsze sety. Na domiar złego w ostatniej akcji drugiej odsłony poważnej kontuzji doznała Klaudia Felak. Przyjmująca dała bardzo dobrą zmianę, ale lądując po wyskoku do ataku, uszkodziła sobie kolano i parkiet opuszczała na noszach.

Mielczanki na początku trzeciego seta grały bardzo dobrze, prowadziły 12:10, ale potem ich gra się posypała.

W drugim meczu Stal mocniej postawiła się w pierwszym secie, gdy odrobiła sześć punktów straty i uległa dopiero w grze na przewagi. Niestety w kolejne odsłony przypominały już te poprzedniego dnia. Na pochwałę zasłużyła na pewno Katarzyna Żabińska, która imponowała w ataku i na zagrywce, ale to nie wystarczyło.
Teraz rywalizacja przeniesie się do Mielca. W przypadku dwóch wygranych Stali, zespoły wrócą na mecz nr 5 do Opola.

Uni Opole – Stal Mielec 3:0 i 3:0

Sety: 25:16, 25:19, 25:18 oraz 27:25, 25:19, 25:20

W rywalizacji do 3 wygranych: 2:0.

Stal (mecz nr 1): Mras, Duda, Stroiwąs, Żabińska, Łukasiewicz, Molenda, Samul (libero) oraz Bryda, Felak, Hatala, Pelczarska, Wardęga. Trener Adam Grabowski.

Stal (mecz nr 2): Pelczarska, Hatala, Stroiwąs, Żabińska, Łukasiewicz, Bryda, Samul (libero) oraz Mras, Duda, Molenda. Trener Adam Grabowski.

o 3. miejsce

Trener San-Pajdy Jarosław nie łudził się, że jego zespół będzie w stanie powalczyć o finał z Uni Opole, ale liczył, że stać go będzie na brązowy medal. Po pierwszym meczu jednak trudno wróżyć „Biszkoptom” sukces, bo w swojej hali, która często była ich atutem, oddały gładko zwycięstwo. W pierwszy secie jarosławianki toczyły równy pojedynek do stanu po 16, potem oddały pole rywalkom. Podobnie było w trzecim, kiedy po ataku Szymańskiej San-Pajda prowadził 18:17. Nadzieje na wygraną okazały się jednak płonne, bo rywalki szybko odskoczyły i po trzech setach mogły się pakować w podróż do domu.

San-Pajda Jarosław - Uni Opole. Pierwszy mecz play-off 1 lig...

San-Pajda Jarosław – Enea Energetyk Poznań 0:3

Sety: 20:25, 13:25, 20:25

W rywalizacji do 2 wygranych: 0:1.

San-Pajda: Stepko, Chmielewska, Nowak, Dąbrowska, Marcyniuk, Dudek, Murdza (libero). Trener Piotr Pajda.