Stal Mielec nie zagra w turnieju finałowym Pucharu Polski

Tomasz Leyko
Krzysztof Kapica
W rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski Stal Mielec przegrała w Głogowie z Chrobrym 28-34 i nie obroniła przewagi z pierwszego spotkania.

W Mielcu Stal pokonała głogowian 28-24 i przed rewanżem była zdecydowanym faworytem. Również przebieg I połowy zdawał sie to potwierdzać. Mielczanie prowadzili 6-5 i 11-9.

Po I połowie było 14-13 dla Stali, ale przez pierwsze 5 minut II części gry zespół Ryszarda Skutnika nie rzucił żadnej bramki, rywale trafili za to aż sześciokrotnie. W 45.minucie Chrobry był lepszy o 8 trafień (25-17).

Mielczanie nie pasowali zniwelowali straty do 5 goli (28-23) i do szczęścia brakowało niewiele. Gospodarze nie zmarnowali jednak okazji i utrzymali przewagę do końca.

W turnieju finałowym zagrają jeszcze Vive Kielce, Wisła Płock i Azoty Puławy.

SPR Chrobry Głogów - Tauron Stal Mielec 34-28 (13-14)

Chrobry: Zapora, Stachera - Jankowski 2, Bednarek 1, Płócienniczak 2, Świtała 5 , Mochocki 6, Kuta 2 , Gujski 5, Płaczek 4, Wysokiński, Czekałowski , Ścigaj 7.

Tauron-Stal: Kryński,Lipka - Kostrzewa 11, Krzysztofik 3, Wilk 3, Gawęcki 2, Babicz 2, Szpera 4, Janyst 1, Gliński 2.

Sędziowali: Andrzej Rajkiewicz i Jakub Tarczykowski (Szczecin)