Stal Mielec podzieliła się punktami z Orłem Przeworsk

Tomasz Leyko
Stal Mielec (białe stroje) zremisowała z Orłem Przeworsk 1-1.
Stal Mielec (białe stroje) zremisowała z Orłem Przeworsk 1-1. PRZEMYSŁAW CYNKIER
Na jubileusz 70-lecia istnienia klubu w Mielcu lekki niedosyt. Miało być zwycięstwo, a jest tylko remis, o który wcale nie było łatwo.

Zaczęło się obiecująco dla Stali. Najpierw Grzegorz Bierzyński próbował głową zaskoczyć Łańskiego, ale chybił minimalnie.

Z biegiem czasu coraz lepiej zaczęli radzić sobie goście i niepokoić mielecką obronę. Najpierw Grzegporz Witkowski wygrał pojedynek z Krzysztofem Szymański. W kolejnym starciu sam na sam był już bez szans.

Po przerwie kibice znów musieli obserwować niewykorzystane sytuacje z jednej i drugiej strony. Sam Paweł Sedlaczek mógł przesądzić o losach spotkania. Dopiero w 59. minucie przyzwoicie grający wiosną Kornel Kołacz wykorzystał dokładne podanie od młodszego z braci Mrozińskich i dał Stali remis.

Piłkarze Stali nie zrewanżowali się swoim kibicom za wspaniałą oprawę meczu przygotowaną na 70 urodziny klubu, które w Mielcu świętowano właśnie w sobotę.

FKS STAL MIELEC - ORZEŁ PRZEWORSK 1-1 (0-1)

0-1 Szymański (33), 1-1 K. Kołacz (59, asysta Piotr Mroziński)

STAL: Witkowski - Podstolak, Czarny, Paweł Mroziński, Getinger (82. Marynowski), K. Kołacz (75. Łętocha), Ryniewicz, Piotr Mroziński - Wójtowicz (89. Masłoń), Bierzyński (37. Bajorek), Sedlaczek.
ORZEŁ: Łański - Jarosz, Łuczyk (46. Halejcio), Misiło, Rajzer - Sierżęga, Laska, Kocur (65. Tworzydło), Wojtas - Borantyn (68. Chorzępa), Szymański.
SĘDZIOWALI Mariusz Antosz oraz Mariusz Bundz i Sylwester Rolek (Tarnobrzeg) ŻÓŁTE KARTKI: Rajzer, Misiło, Sierżęga - Paweł Mroziński, Sedlaczek CZERWONA KARTKA: Podstolak (87-faul taktyczny) WIDZÓW: 1000 (50 z Przeworska)

Obszerna relacja wraz z notami dla zawodników i wypowiedziami we wtorek w Nowinach