Stal Mielec przegrała z Calisią. Gra o utrzymanie toczy się dalej

Tomasz Leyko
Przemysław Cynkier
Kaliszanki nie przejęły się sobotnią porażką. Od początku to one dominowały na parkiecie. I ostatecznie do nich należała wygrana.
Stal Mielec kontra Calisia KaliszKaliszanki nie przejely sie sobotnią porazką. Od początku to one dominowaly na parkiecie. I ostatecznie do nich nalezala wygrana.

Stal kontra Calisia - niedziela

W I i II secie mielczanki nie radziły sobie z atakami Anity Chojnackiej i Dominiki Sieradzan. Stal popełniła też bardzo dużo niewymuszonych błędów.

Stal obudziła się dopiero w III secie. Nieźle zagrała Ewelina Dązbłaż, która w końcówce kończyła sporo piłek. Pogoniła też rywalki zagrywką.

W czwartym i jak się później okazało ostatnim secie gra wyglądał już tak jak na początku spotkania. Rywalki prowadziły różnicą trzech puinktów. Stal tylko dwukrotnie była bliska wyrównania. Siatkarkom z Mielca wciąż brakuje tylko jednego zwycięstwa żeby zająć 9. miejsce, ale kolejny mecz odbędzie się w Kaliszu.

Stal Mielec - Calisia Kalisz 1:3 (17:25, 18:25, 25:15, 21:25)

STAL: Ordak, Zaroślińska, Dązbłaż, Skorupa, Wilk, Ściurka, Banecka (libero) oraz Łukaszewska, Olczyk, Niedźwiecka.
CALISIA: Godos, Sieradzan, Toborek, Wojcieska, Woźniakowska, Chojnacka, Kuehn-Jarek (libero) oraz Tanaka
SĘDZIOWALI: Wojciech Kasprzyk (Częstochowa) i Jacek Sęk (Kielce) WIDZÓW 1000 W rywalizacji o 9. miejsce 3-1 dla Stali (gra toczy się do 4 zwycięstw), kolejny mecz odbędzie się w Kaliszu.