Stal Mielec przegrała z Vive Kielce

Krzysztof Urbański
Gospodarze, choć momentami dobrze spisywali się w obronie, to w ataku gubili piłki lub rzucali mocno niecelnie. Fot. Adam Dębiec
Mielczanie nie byli faworytem tego meczu. Od pierwszych minut stawiali niezłą obronę, lecz skuteczność w ataku zostawiała wiele do życzenia.

Kielczanie szybko objęli prowadzenie, a Stal nie była w stanie nawiązać równej walki. Choć drużyna Bogdana Wenty nie olśniewała to grała piłkę szybką i skuteczną.

Gospodarze, choć momentami dobrze spisywali się w obronie, to w ataku gubili piłki lub rzucali mocno niecelnie. Wśród stalowców tylko Sobut decydował się na rzuty z dziewiątego metra.

Po zmianie stron mielczanie przycisnęli i odrobili parę bramek (15-20), Jednak "pary" starczyło tylko na kilka minut. Na kwadrans przed końcem już było 16-23. Stal nie była już w stanie powalczyć o zmniejszenie rozmiarów porażki, a Vive w końcówce pociągnęło grę.

SPR BRW STAL MIELEC - KS VIVE KIELCE 22-36 (10-18)

STAL: Jarosz, Turowski, Pawlak - Mróz 2, Janyst 4 (1), Sobut 8, Mochocki 1, Babicz 2, Kubisztal 3, Basiak 2, Krzysztofik, Gawęcki.

VIVE: Kubiszewski, Kotliński - Grabarczyk 1, Chodara 5, Podsiadło 6 (1), Kuchczyński 2, Piwko 4, Sadowski 5, Żółtak 3, Konitz 4, Stankiewicz 2 Rosiński 4 (4), Kriger

Sędziowali: Piotr Eichler, Andrzej Kierczak (Kraków)

Kary: 6 i 6minut.