Stal Mielec zremisowała z Karpatami (zdjęcia)

Tomasz Leyko
Tym razem Korbecki był szybszy od Ryguły, często szczęśliwie wygyrwał pojedynki z napastnikami Stali. FOT. TOMASZ LEYKO
Derbowe spotkanie rozczarowało swoim poziomem. Nie mogło być inaczej skoro spotkały się zespoły pozbawione stylu i charakteru.
Stal Mielec vs. Karpaty KrosnoW sobotnim meczu Stal Mielec zremisowala z Karpatami Krosno 1:1.

Stal Mielec vs. Karpaty Krosno

Stal od kilku meczów dołuje z formą, a częste zmiany w ustawieniu nie dają poprawy. Lepsze mecze zdarzają się mielczanom na wyjeździe. Karpaty, po surowych karach za wysoką porażkę z Tomasovią, stać było jedynie na rozegranie lepszego meczu z Resovią. Nic więcej.

W I połowie więcej z gry miała Stal. Z przewagi niewiele wynika, ale jak już mielczanie stwarzają sytuacje to jest zwykle tzw. setka. W 19. minucie prawą flanką pociągnął Ryguła, dośrodkował a do odbitej od Korbeckiego piłki dopadł Sedlaczek. Huknął ile fabryka dała, a siłę uderzenia odczuł biedny Korbecki, a nie siatka w bramce.

W odpowiedzi Zych zapuścił się aż na pole karne i omal główką nie zaskoczył Ćwiczaka. W 38. minucie Bogacz znalazł się w polu karnym Stali ale uderzył na bramkę zbyt lekko. W doliczonym czasie gry I połowy w dogodnej sytuacji byłby Pruchnik, ale fatalnie "zgasił" piłkę.

Po przerwie śmielej zagrali goście. W 55. minucie Stal może mówić o dużym szczęściu, bo w potwornej kotłowaninie na polu karnym nie było nikogo, kto wepchnąłby piłkę do bramki. Stal grała niemrawo, ale trener Wcisło długo zwlekał ze zmianami. W końcu wprowadził Korzępę, który wniósł sporo dobrego. Po jego dograniu Czarny kapitalną główką pokonał Korbeckiego.
Odpowiedź gości była natychmiastowa. Z wolnego uderzał Biliński, a bramkarz Stali odbił piłkę do której dopadł Jurczak i bez problemu umieścił w siatce. Niestety to nie pierwszy w ostatnich meczach prezent "Ćwicza", który po meczu bardzo przeżywał swój kiks. Koledzy mają go prawo obarczać za stratę bramki, ale na pewno nie o stratę punktów. W II połowie mielczanie grali podobnie jak w pierwszej.

Na tworzenie bramkowych sytuacji pomysłu nie mieli, a gdy już się udało coś wykombinować Ryguła znów próbował uszkodzić piłką Korbeckiego, który także jest niezbyt pewnym punktem swojej ekipy. Remis w tym słabym meczu nie krzywdzi nikogo.

STAL MIELEC - KARPATY KROSNO 1-1 (0-0)

1-0 Czarny (72, asysta Korzępa), 1-1 Jurczak (76)
STAL: Ćwiczak 3 - Podstolak 4, Mrożiński 5, Czopko 5, P. Kołacz 5 (73. Faka) - K. Kołacz 4 (61. Domański), Bajorek 4 (81. Popielarz), Czarny 5, Sedlaczek 4 - Pruchnik 4 (54. Korzępa), Ryguła 4.
KARPATY: Korbecki 4 - Śliwiński 3, Gonet 4, Zych 5, Gąsiorek 4 - Ochmański 4 (87. Macnar), Jurczak 5, Przybyła 4 (80. Ziobro), Buczek 5 - Bogacz 4 (57. Fydrych), Biliński 5 (90. Włodarski)
SĘDZIOWALI Mariusz Antosz - 6 oraz Sylwester Rolek, Mariusz Bundz (Tarnobrzeg) ŻÓŁTE KARTKI Podstolak - Śliwiński, Bogacz WIDZÓW 600 (80 Z Krosna)