Stal Nowa Dęba pokonała Pogoń Leżajsk

Marcin Jastrzębski
Artur Lebioda (z prawej) straszył Stal mocno bitymi rzutami rożnymi, Tomasz Warzocha (z lewej) odpowiedział "piwoszom”, których barwy w przeszłości reprezentował golem i asystą.
Patrząc na grę i zaangażowanie stalowców ciężko uwierzyć, że efektowna wygrana z Pogonią to ich pierwsze punkty w rundzie wiosennej.

Zapis relacji na żywo: LIVE: Stal Nowa Dęba - Pogoń Leżajsk

Miejscowi od początku narzucili szybkie tempo gry i prostymi środkami rozmontowywali obronę rywala. Robert Kurosz skapitulował dopiero przy trzeciej "setce" Stali. Wcześniej zatrzymał Nowaka, Warzochę i bardzo aktywnego Rożnowskiego.

Pogoń jednak w pierwszej połowie umiała przeciwstawić się spontanicznym atakom gospodarzy.

Groźny był Wiktor Kossak, który próbował swoich sił z dystansu i skutecznie zamknął bramową akcję Rafała Murawskiego. Wyrównujący gol nie podłamał gospodarzy, którzy zmarnowali kilka świetnych sytuacji, ale szczęśliwie do bramki trafił też Nowak.

Po zmianie stron leżajszczanie nie mieli pomysłu na ofensywną odpowiedź, a w defensywie też nie byli bezbłędni.

Niedługo trzeba było czekać na kolejną bramkę dla Stali, przy której większość pracy wykonał Tomasz Warzocha.

Zawodnik ten kilka minut później egzaminował Kurosza przy rzucie wolnym z 16. metrów. "Czocha" dopiął swego tuż przed opuszczeniem boiska.

- Wygrał zespół, któremu bardziej zależało, ja nie do końca poznawałem swój zespół, ale niestety takie mecze się zdarzają - mówił Jarosław Zając, trener "piwoszy".

- Znów świetnie zagraliśmy pierwszą połowę i miałem obawy o początek drugiej, ale byliśmy czujni. Obyśmy na kolejne punkty nie czekali zbyt długo - podkreślał Daniel Młynarczyk, trener Stali.

STAL NOWA DĘBA - POGOŃ LEŻAJSK 4-1 (2-1)
1-0 Nowak (18-głową, podanie z rzutu wolnego Diektiarenki), 1-1 Kossak (19, asysta Murawskiego), 2-1 Nowak (35, zamieszanie po wolnym Diektiarenki), 3-1 Rożnowski (62, asysta Warzochy), 4-1 Warzocha (82-głową, asysta S. Serafina).

Relacja ze składami oraz notami dla piłkarzy i sędziego, opiniami w poniedziałkowych Nowinach