Stal Nowa Dęba pokonała Żurawiankę Żurawica

Marcin Jastrzębski
W takich okolicznościach pierwszego gola w meczu zdobył Paweł Nowak.
W takich okolicznościach pierwszego gola w meczu zdobył Paweł Nowak. fot. Marcin Jastrzębski
Toczona w bardzo trudnym warunkach pierwsza połowa meczu nie zachwyciła, ale pod obiema bramkami kilka razy było gorąco.

Po niespełna pół godzinie gry wydawało się, że bliżej otworzenia wyniku są przyjezdni. Precyzji brakowało jednak strzałom Jakuba Sowy, który dwukrotnie potrafił dobrze opanować piłkę w polu karnym rywala.

Po drugiej stronie pachniało rzutem karnym po zaraniu ręką Marcina Macha, ale sędzia nie zdecydował się użyć gwizdka. Groźnie główkował Tomasz Wolan, ale pewnie piłkę łapał Piotr Cisek, który jednak później "pomógł" Stali otworzyć wynik. Wybijał piłkę w taki sposób, że trafiła ona pod nogi Pawła Nowaka, ten miał jeszcze czas by piłkę przełożyć sobie na lewą nogę i dokładnie przymierzyć. Ta bramka napisała scenariusz na drugą połowę, w której goście musieli się otworzyć, a Stal straszyła kontrami.

STAL NOWA DĘBA - ŻURAWIANKA ŻURAWICA 3-1 (1-0)

1-0 Nowak (38, lob z 16. metrów), 1-1 Bąk (86-głową, poprawka po główce Tyrawskiego), 2-1 Marut (87-głową, dośrodkowanie Dudka), 3-1 Wolan (89, podanie Maruta).

Składy obydwu drużyn, noty dla zawodników i sędziego oraz wypowiedzi w poniedziałkowym Stadionie