Stal Nowa Dęba rozbita przez Orła Przeworsk [ZDJĘCIA]

Stal już jest w 5 lidze, a Orzeł wciąż walczy o utrzymanie.
Stal już jest w 5 lidze, a Orzeł wciąż walczy o utrzymanie. Grzegorz Kostka
Orzeł Przeworsk nie dał żadnych szans Stali Nowa Dęba, której zaaplikował aż sześć bramek. Goście odpowiedzieli tylko jednym golem.

Orzeł jak wygłodniałe dzikie zwierze rzucił się na rywali od pierwszej minuty spotkania. Na efekty przewagi nie trzeba było długo czekać, bo już po kwadransie gry, Piotr Boratyn zagrał w polu karnym do Mateusza Śwista, który posłał piłkę do pustej bramki. Chwilę później było już 2:0. Trójka Mateusz Świst, Patryk Broda, Piotr Boratyn rozklepała kompletnie obronę gości. Mimo ulewnego deszczu piłkarze gospodarzy nie zwalniali tempa. Co kilka chwil na bramkę Stali sunął atak za atakiem i jeszcze przed przerwą miejscowi podwyższyli prowadzenie po strzale Dawida Pigana.

Po zmianie stron Orzeł nie miał zamiaru odpuszczać rywalowi i już po siedmiu minutach padła czwarta bramka. Marcin Gołebiowski zagrał prostopadłą piłkę do Mateusza Śwista, a ten w sytuacji sam na sam bez problemu pokonał bramkarza przyjezdnych. Chwilę później znów cieszyli się kibice w Przeworsku. Konrad Stępień dostał piłkę od Mateusza Śwista i po kilkunastu sekundach od pojawienia się na boisku wpisał się na listę strzelców.

Ostatnie pół godziny gry to kolejne okazje gospodarzy, z których wykorzystali jedną w 85 minucie po uderzeniu Edwina Strusia. Ten sam zawodnik mógł zdobyć jeszcze jedną bramkę, lecz piłka po jego strzale zatrzymała się w błocie przed linią bramkową.

Stal w całym meczu pod bramką Orła gościła zaledwie kilka razy i jedna taka wizyta zakończyła się golem honorowym, zdobytym przez Kamila Rębisza.

Orzeł Przeworsk - Stal Nowa Dęba 6:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Świst 16, 2:0 Boratyn 19, 3:0 Pigan 43, 4:0 Świst 52, 5:0 Stępień 59, 5:1 K. Rębisz 77, 6:1 Struś 85.

Orzeł: Kurosz 6 (73 Konieczny) – Kowal 6, Jarosz 8, Kyć 6, Misiąg 6 – Pigan 7, Mikulec 7 (68 Kudła), Broda 8 (63 Buczkowski), Gołębiowski 7 (58 Struś 6) – Boratyn 7 (58 Stępień 6), Świst 8. Trener Daniel Zielenkiewicz.

Stal: Maliborski 3 – Szypuła 3, S. Serafin 3, Kotrych 4, Głowacki 3 (81 P. Rębisz) – Wilk 4, Franczyk 3 (73 Franuszkiewicz), K. Serafin 3, Milanowski 4, K. Rębisz 4 – Krawczyk 3. Trener Andrzej Majdański.

Sędziował Wosiewicz 7 (Krosno). Widzów 200

MAGAZYN SPORTOWY24 - MICHAŁ LISTKIEWICZ ZAPOWIADA REWOLUCYJNE ZMIANY W SĘDZIOWANIU