Stal ograła akademików z Białej Podlaskiej

Tomasz Leyko
Grzegorz Sobut należał do najskuteczniejszych zawodników Stali.
Grzegorz Sobut należał do najskuteczniejszych zawodników Stali. Tomasz Leyko
W meczu 14 kolejki rozegranym awansem, Stal Mielec wygrała na wyjeździe z AZS-em Biała Podlaska 35-32.

AZS BIAŁA-PODLASKA - STAL MIELEC 32-35 (13-18)

AZS: Michalczuk - Kamys 5, Dębowczyk 3, Żuk 5, Kożuchowski 2, Morąg 5, Fryc 2, Deszczyński 7, Franczuk 1, Kiryłow 2, Kieruczenko.

STAL: Lipka, Jarosz - Wilk 1, Janyst 3, Sobut 8, Szpera 5, Babicz 6, Kubisztal 3, Gawęcki, Basiak 9, Prakaptsou, Krzysztofik.

SĘDZIOWALI: Igor Dębski i Artur Rodacki (obaj Kielce) KARY 10 i 6 minut
CZERWONA KARTKA: Kiryłow (45-z gradacji kar)

Mielczanie na początku narzucili swój rytm rywalom. Zaczęli od wysokiego prowadzenia (6-2, 13-4). Duża zasługa w tym bramkarza Krzysztofa Lipki (3 obronione karne w całym meczu). Gospodarze dopiero przed przerwą zdołali zmniejszyć przewagę mielczan do 5 bramek.

Po przerwie podlasianie nie zamierzali pasować i po kwadransie gry zniwelowali straty do trzech trafień (26-23 dla Stali). - Zaczęło się lekceważenie przeciwnika czyli niewykorzystane kontry, lekkomyślne rzuty. Nie graliśmy tak jak potrafimy najlpeiej stąd była nerwówka - tłumaczył Ryszard Skutnik, trener Stali.

Decydująca o zwycięstwie były ostatnie minuty gdy mielczanie uciekli na 35-30. Gospodarzom puściły trochę nerwy. Posypały się kary i upomnienia dla trenerów. Mielczanie mogli objąć wyższe prowadzenie gdyby Łukasz Janyst trafił z karnego oraz w sytuacji sam na sam.