Stal Rzeszów myślami jest już w barażach

Daniel Radawiec (przy piłce) zdobył gola już w 35 sekundzie meczu. Po przerwie do własnej bramki trafił Ukonu Mba (z lewej). ŁUKASZ PADO
Stali myślami w barażach Choć piłkarze Stali Rzeszów mieli jeszcze teoretyczne szanse na bezpośredni awans, to mecz w ich wykonaniu wyglądał, jak gdyby o tym nie wiedzieli. Trener Czesław Palik desygnował do gry kilku młodszych graczy, którzy pokazali, że na miejsce w pierwszym składzie muszą jeszcze poczekać

Mecz zaczął się bardzo pechowo dla rzeszowian. Miłosz Lewandowski tak niefortunnie wybił pikę, że dopadł ją Daniel Radawiec i widząc wysuniętego golkipera Stali przelobował go.

Stal rozkręciła się dopiero po stracie drugiego gola. W 52. minucie Stanisław Bednarz widząc na dogodnej pozycji Kamila Mierzwę dośrodkował, ale pomocnika Unii uprzedził Ukonu Mba, który wślizgiem wpakował piłkę do własnej bramki.

Stal miała kilka dogodnych okazji do zmiany wyniku, ale Wojciech Reiman i Udoudo pudłowali, a strzały Sonko i Karola Wójcika bronił Konrad Napieralski. W międzyczasie Unia nękała obronę rzeszowian.

Najbliżej gola był Kamil Oślizło, ale strzał poszybował nad poprzeczką. W podobnej sytuacji znalazł się minutę przed końcem Taras Mazur, on jednak się nie pomylił i zdobył honorowe trafienie dla Stali.

UNIA NOWA SARZYNA - STAL KWARCSYSTEM RZESZÓW 2-1 (1-0)

1-0 Radawiec (1, lobem z 18 metrów), 2-0 Ukonu Mba (56-samobójcza, po dośrodkowaniu Bednarza), 2-1 Mazur (89, z 20 metrów w okienko).

UNIA: Napieralski - Łuczak, Bartnik, Gaca, Telka - Gap, Radawiec, Oślizło, Mierzwa - Juda (48. Bednarz), Szafran (73. Micek).
STAL: Lewandowski - Krauze, Mazur, Ukonu Mba, Sikorski(72. Federkiewicz) - Szala (46. Maca), Reiman (78. Jędryas), Wójcik, Majda - Gryboś (62. Sonko), Udoudo.
SĘDZIOWALI: Jacek Pawlak oraz Krzysztof Rękas i Jerzy Marciniak (Chełm); ŻÓŁTE KARTKI: Majda, Gryboś, Udoudo. WIDZÓW 600 (ok. 100 z Rzeszowa).

Obszerna relacja z notami dla zawodników i wypowiedziami w poniedziałkowych Nowinach