Stal Rzeszów przegrała w Stalowej Woli (zdjęcia)

Arkadiusz Kielar
Piłkarze Stali Stalowa Wola (zielono-czarne stroje) pokonali imienniczkę z Rzeszowa 2-1. Marcin Radzimowski
Piłkarze drugoligowej Stali Sandeco Rzeszów znów nie potrafili wygrać. Tym razem w derbach Podkarpacia przegrali w Stalowej Woli 1-2.
Stal Stalowa Wola - Stal RzeszówW meczu II ligi wschodniej Stal Stalowa Wola (zielono-czarne stroje) wygrala ze Stalą Rzeszów 2-1.

Stal Stalowa Wola - Stal Rzeszów

10 spotkań

10 spotkań

Już od 10 spotkań nie potrafią sięgnąć po wygraną piłkarze Stali Rzeszów. Po raz ostatni zdobyli trzy punkty 23 października, wygrywając ze Startem w Otwocku 4:3.

- Oby tylko nie strzelił nam gola któryś z wychowanków naszego klubu, bo tak często bywa - przestrzegał przed meczem trener gospodarzy Sławomir Adamus. I…stało się - bramkę dla rzeszowian zdobył Wojciech Fabianowski. Ale stalowowolanie zadali o jeden cios więcej.

Zobacz zdjęcia: Stal Stalowa Wola - Stal Rzeszów

W wyjściowym składzie gości oprócz "Fabiana" pojawił się jeszcze jeden wychowanek "Stalówki" Krystian Lebioda, nie zabrakło też innego byłego zawodnika stalowowolskiej drużyny, Jacka Maciorowskiego.

"Balon" na trybunach

Na trybunach musiał usiąść trzeci z wychowanków "Stalówki", bramkarz rzeszowskiej drużyny, Tomasz Wietecha, który pauzował za kartki. Z kolei wśród gospodarzy, w przeszłości w drużynie z Rzeszowa występowali Marek Drozd i Daniel Radawiec. Ale mógł zagrać tylko ten pierwszy, drugi przypatrywał się kolegom z boku. Podczas jednej z treningowych gierek doznał urazu łękotki, próbował grać w ostatnich meczach mimo bólu, ale przed spotkaniem ze Stalą Rzeszów przeszedł badania lekarskie. I może być i tak, że już w tej rundzie nie pojawi się na boisku…

Sławomir Adamus zdecydował się na wariant ofensywny, wystawił dwóch napastników: Kamila Gęślę i Wojciecha Białka. Była to dobra decyzja, obaj wpisali się na listę strzelców. Ale szkoleniowiec zaznaczał, że to z kolei spowodowało braki w środku pola, gdzie dobrze radzili sobie goście. Zespół ze stolicy Podkarpacia nie wypadł źle, ale za styl w futbolu punktów się nie przyznaje.
Asysta palce lizać

Pierwsi cieszyli się fani "Stalówki", którzy zerwali się ze swoich miejsc w 35 minucie. Piotr Gilar, który chwilę wcześniej zmarnował dobrą okazję, idealnie rzucił prostopadłą piłkę w pole karne do Wojciecha Białka. A ten nie zwykł marnować takich okazji i zapisał na swoim koncie kolejne trafienie.

Tuż po wznowieniu gry po przerwie, na strzał z dystansu zdecydował się Fabianowski i zaskoczył za bardzo wysuniętego Sochę. Zrobiło się 1:1 i w ciągu kolejnych minut niewiele wskazywało na to, że cokolwiek się zmieni. Ale od czego Stal ma Jarosława Piątkowskiego i Kamila Gęślę?

Popularny "Piątek" zrobił się ostatnio w stalowowolskiej drużynie "super rezerwowym". We wcześniejszym meczu w Iławie z Jeziorakiem wszedł na boisko z ławki i strzelił bramkę, teraz był autorem asysty, po której Gęśli w 85 minucie nie wypadało nie trafić do bramki z najbliższej odległości.

STAL STALOWA WOLA - STAL SANDECO RZESZÓW 2-1 (1-0)

1-0 Białek (35), 1-1 Fabianowski (46), 2-1 Gęśla (85).

STALOWA WOLA: Socha - Demusiak, Kusiak, Wieprzęć, Byrski - Gilar (46. Piątkowski), Horajecki, Drozd (77. Skórski), Turczyn (46. Getinger) - Białek, Gęśla.
RZESZÓW: Lewandowski - Hus (88. Szala), Czarny, Duda, Maciorowski (46. Krzysztoń) - Krauze, Reiman, Margol, Lebioda (46. Serafin) - Fabianowski (80. Wolański), Maca.
SĘDZIOWAŁ Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin). ŻÓŁTE KARTKI: Turczyn, Piątkowski, Skórski - Margol. WIDZÓW 2000.