Stal Stalowa Wola i Gimbaskets 2 Przemyśl z tarczą

Łukasz Solski
Jakub Patoka wrócił do składu Gimbaskets 2 Przemyśl i miał spory wkład w zwycięstwo nad Shmoolky Warszawa. Łukasz Solski
Koszykarze Stali Stalowa Wola i Gimbaskets 2 Przemyśl rozegrali w weekend mecze wyjazdowe, w ramach II ligi gr. B. Obie ekipy mogą być z siebie zadowolone, bo udało się wygrać.

"Stalówka" rozpoczęła spotkanie z KK Warszawa od dwóch „trójek” Sylwestra Koniecznego i Rafała Partyki, a po pięciu minutach gry wygrywała 12:6. Początek II kwarty należał do gospodarzy. Zdobyli 8 pkt z rzędu i w 14. min to oni prowadzili 30:24. Końcówka pierwszej połowy to ponownie przewaga naszej drużyny. Stal schodziła na długą przerwę z przewagą 6 oczek (40:34). Podopieczni Bogdana Pamuły przespali III kwartę. Mieli słabą skuteczność i popełniali proste straty. "Stalówka" nie spuściła głów. Seria 8:0 pozwoliła odskoczyć w 34. min na 57:50. Mimo kilku niecelnych rzutów nasi podtrzymali koncentrację i dowieźli zwycięstwo do końca.

KK Warszawa - Stal Stalowa Wola 62:69 (22:24, 12:16, 16:6, 12:23)

KK: Hybiak 15 (1x3), Bielecki 2, Karpiński 6, Słoniewski 6, Lewandowski 6 oraz Jaremkiewicz 12 (2x3), Suchodolski 9, Sarnacki 6, Rogucki 0, HolnickiSzulc 0, Nowakowski 0. Trener Andrzej Kierlewicz.

Stal: Partyka 18 (3x3), Konieczny 7 (1x3), Galewski 11 (15 zb.), Pawlus 2, Zaguła 20 (1x3) oraz Łabuda 6 (2x3), Wojtanowicz 5, Kułaga 0, Nowak 0. Trener Bogdan Pamuła.

Przemyślnie wygrali dopiero drugi wyjazdowy mecz w sezonie. Wspólnie z Shmoolky Warszawa zagrali bardzo ofensywnie, rzucając w I kwarcie 65 pkt! W II kwarcie Gimbas- kets 2 zdobył 7 pkt z rzędu i prowadził przed długą przerwą 50:54. Później nasi zagrali mniej skutecznie i musieli gonić warszawian (24. min - 62:56, 29. min - 76:66). W ostatniej odsłonie było sporo emocji. Dopiero w 36. min Jakub Patoka doprowadził do remisu 86:86. Dzięki akcjom Grzegorza Płocicy przemyślanie uzyskali przewagę i wygrali.

Shmoolky Warszawa - MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 93:97 (33:32, 17:22, 26:12, 17:31)

Shmoolky: Nałęcz 20 (3x5), Rudko 10, Nogajski 3, Przygucki 10, Mikołaj Motel 24 (3x3) oraz Nawrot 11 (1x3), Grębski 8, Fronc 5, Lewandowski 2, Maksymilian Motel 0, Izraelski 0. Trener Tomasz Wakulski.

Gimbaskets 2: K. Majka 6, Płocica 21 (2x3), Bal 19 (4x3), Krzywdziński 4, Mikołajko 16 (1x3, 9 zb.) oraz Patoka 22 (4x3), Pandora 6 (2x3), Stefanowicz 3, W. Majka 0. Trener Maciej Milan.