Stal Stalowa Wola pokonała wysoko Unię Tarnów. Trener naszej drużyny miał jednak uwagi do gry obronnej swoich zawodników

Stal nie miała większych problemów z wygraniem kolejnego meczu
Stal nie miała większych problemów z wygraniem kolejnego meczu facebook.pl/stal
Stal Stalowa Wola wygrała w kolejnym meczu 3. ligi Unię Tarnów 102:75. Nasz zespół wypracował wyraźna przewagę w drugiej kwarcie. Za tydzień stalowowolanie zmierzą się z zespołem z Zabierzowa

Trudno było oczekiwać zaciętego meczu w Tarnowie, skoro grał wicelider z ostatnią drużyną w tabeli. Bogdan Pamuła, trener stalowowolan miał jednak pewne uwagi do gry swoich koszykarzy.

- Oczywiście, mecz bez większej historii. W naszym zespole jest paru bardziej doświadczonych zawodników, a po drugiej stronie biegała wyłącznie młodzież. Zastrzeżenia miałem jednak do defensywy, bo strata ponad siedemdziesięciu punktów, to o dwadzieścia za dużo – ocenił coach Stali.

Po pierwszej połowie nasza ekipa miała ustawiony mecz, prowadząc 22 punktami (55:33). Po dużej pauzie goście pozwolili gospodarzom trochę pohasać w ale w ostatniej ćwiartce powiększyli przewagę.

Wyraźne zwycięstwo, ale młodzież z Tarnowa pokazała ambicję, pazerność na każdy punkt, czego czasem brakuje moim zawodnikom. Z drugiej strony ciężko zmobilizować zespół na sto procent, skoro wiadomo, że nie będzie problemów z wygraną. Tylko że taki luz odbija się potem czkawką, gdy po drugiej stronie staje równie mocny zespół, jak miało to miejsce w meczu z Resovią

dodał Bogdan Pamuła, szkoleniowiec Stali.

MUKS 1811 Unia Tarnów - Stal Stalowa Wola 75:102 (20:29, 13:26, 25:23, 17:24)

Stal: Jadaś 26, Bednarz 21, Tabor 19, Magdziak 12, Łabuda 10, Buczek 6, Bulec 6, Rokosz 2, Beck 0, Turosz 0. Trener Bogdan Pamuła.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani