Stal zaczęła baraże od zwycięstwa

Tomasz Leyko
Agata Wilk (atakuje) wybrana została najlepszą zawodniczką meczu.
Agata Wilk (atakuje) wybrana została najlepszą zawodniczką meczu. Tomasz Leyko
Siatkarki Stali Mielec wygrały z Gedanią Żukowo 3:0 w pierwszym meczu o 9. miejsce w PlusLidze Kobiet. W rywalizacji play-out do 4 wygranych 1-0 dla Stali.

Pojedynek momentami odzwierciedlał pozycje w tabeli, na których skończyły sezon obie drużyny. Stal bez większych męczarni wygrały pierwszą partię. Dość długo wynik oscylował w okolicach remisu, aż Sylwia Wojcieska i Magdalena Piątek podkręciły zagrywkę i Gedania nie miała nic do powiedzenia.

Wydawało się, że drugi set będzie podobny, ale mecz sam się nie wygra. To żukowianki pocelowały zagrywką i niespodziewanie, acz zasłużenie prowadziły już nawet 14:4. Zryw Stali był skuteczny, a konkretnie Agaty Wilk, która stoczył swój pojedynek z Gedanią. Kończyła wszystkie nawet te najtrudniejsze piłki. Udało się w końcu Stali wyrównać, ale to gospodynie musiały bronić dwóch setbolów.

W trzecim secie znów brylowała "Adzia", którą wspierała Magdalena Piątek. Mielczanki nie chciały już ryzykować i pilnowały wyniku od początku do końca. W czwartek drugi mecz tych zespołów.