Start Rzeszów porzucał sobie na inauguracje sezonu

Mariusz Szmuc, center Startu, rzucił w Łodzi w sumie 55 punktów
Mariusz Szmuc, center Startu, rzucił w Łodzi w sumie 55 punktów Krzysztof Kapica
Drużyna rzeszowskiego Startu nie miała żadnych kłopotów w pierwszej kolejce Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach. Mistrz Polski rozgromił w Łodzi Mad Devils 104:29 i miejscowy ŁTRSN 67:48.

Drużyna ze stolicy Podkarpacia na starcie nowego sezonu nie ma komfortowej sytuacji, ponieważ nie może trenować w hali Podpromie. Wynika to z tego, iż na obiekcie rządzą od tygodnia akrobaci sportowi, którzy w weekend wezmą udział w Mistrzostwach Europy seniorów i juniorów. Mimo tych niedogodności wózkarze z znad Wisłoka bez trudu zaliczyli dwa zwycięstwa.

- Zagraliśmy na tak zwanej świeżości, ale i tak nie pozostawiliśmy złudzeń rywalom. Graliśmy mecz po meczu, dlatego w z łódzką drużyna już się nie żyłowaliśmy za bardzo - wyjaśnia Jan Cyrul, kapitan Startu.

Tylko pierwszy mecz przysporzył kibicom trochę emocji, bo zespół z Mieroszowa do przerwy prowadził z Łodzią 35:27. W drugiej połowie łodzianie nie tylko odrobili straty, ale wygrali całe spotkanie 11 punkami- 60:49.
Wyniki:

Wyniki: ŁTRSN Łódź - Mad Devils Mieroszów 60:49 (11:22;16:13;17:7;16:7), Mad Devils Mieroszów - AkcesMed Start Rzeszów 29:104 (11:29;1:18;11:17;6:30), AkcesMed Start Rezszów - ŁTRSN Łódź 67:48 (14:6;20:16;20:12;13:14)

Punkty dla naszego zespołu: Szmuc 27 i 28, Cyrul 27(3x3) i 18(4x3), Gorzkowicz 26 i 9, Kruk 14 i 10, Garstka 10 i 0, Maciejko 0 i 2, Woźniak 0 i 0.