Start Rzeszów wygrywał we Wrocławiu

W akcji Tomasz Garstka.
W akcji Tomasz Garstka. Krzysztof Kapica
Dwa wysokie zwycięstwa odnieśli w 9. kolejce we Wrocławiu koszykarze Startu. Rzeszowskiej ekipie humory popsuła trochę kontuzja Karola Szulca.

Start Wrocław już w pierwszym meczu, a właściwie jego I połowie został sprowadzony na ziemię (50:16 dla gości). Po zmianie stron jedyną niewiadoma pozostawało, czy "pęknie setka". Rzeszowianie zasuwali do ostatnich minut i osiągnęli trzycyfrowa zdobycz punktową. Przy okazji poćwiczyli ustawienia w obronnej i zagrywki w ataku przed zbliżającą się rundą play-off. Mecz był pechowy dla Karola Szulca - nasz center zwichnął prawy kciuk i wylądował w szpitalu. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że występ Karola w meczu z drużyną Łodzi stoi pod znakiem zapytania.
W meczu nr 2 nasza drużyna grała na pełnych obrotach tylko przez 10 minut (22;5). Później nieco odpuściła gospodarzom, a po dużej przerwie dała im nawet wygrać kwartę.
Wyniki: Wrocław - Rzeszów 30:104 (8:26, 8:24, 6:22, 8:32)
i 50:80 (5:22, 15:29, 17:11, 13:18). Punkty dla Rzeszowa: Szkopik 16 (1x3) i 10, Szulc 4 i -, Woźniak 4 i 0, Cyrul 28 i 26 (2x3) Gorzkowicz 10 i 11(1x3), Garbacz 0 i 0, Garstka 18 i 6, Szmuc 24 (1x3) i 27.