Stolaro.pl Resovia zagra w drugiej lidze!. Rzeszowianie w meczu o awans pokonali w hali ROSiR TKM Włocławek

Resoviacy wygrali w piątek z MKS-em Wrześnią, a w niedzielę w meczu o awans ograli TKM Włocławek Paweł Dubiel
Stolaro.pl Resovia pokonała TKM Włocławek 87:74, zajęła drugie miejsce w finałowym turnieju barażowym o awans do 2. ligi i awansowała klasę wyżej. Cel, oprócz rzeszowian, osiągnęła ekipa PKK 99 Pabianice, która w hali ROSiR wygrała wszystkie trzy mecze

Trzeci mecz Resovii był szalony, zwariowany. Obie drużyny albo trafiały seriami, albo raziły totalną niemocą w ataku. Kibice przeżywali potężną huśtawkę nastrojów. W pierwszej kwarcie mocno się zaniepokoili, ponieważ po 10 minutach straty gospodarzy wynosiły już 13 punktów.

Było źle, ale w II ćwiartce resoviacy weszli na tak wysokie obroty, że ekipa TKM nie bardzo wiedziała co się dzieje. Efekt był taki, że nasz zespół po 20. Minutach prowadził 52:36. Sytuacja wydawała się opanowana, ale w trakcie dużej przerwy rzeszowianie posiali gdzieś strzelecką wenę. Przeciwnie włocławianie, którzy odrobili straty i wyszli na plus 61:59.

Zanosiło się na duże emocje. I takie miały miejsce, ale do czasu, mniej więcej do połowy IV odsłony. Ostatnie 5 minut, to popis resoviaków. Szalał Kindlik, trafiając za trzy i z linii rzutów wolnych. Trafił Warszawski (wychowanek TKM), podobnie Argasiński. Feta na trybunach trwała w najlepsze, a po wszystkim nasza ekipa zebrała burzę oklasków.

Profi Sunbud PKK 99 – MKS 94:55,
Stolaro.pl Resovia - TKM 87:74 (16:29, 36:7, 7:25, 28:13) .

Kolejność: 1. Pabianice, 2. Rzeszów, 3. Włocławek, 4. Września.

Punkty dla Stolaro.pl Resovii: Kindlik 16 (4 as., 7 str.), 16 (3x3, 5 as., 7 str.), 29 (4x3), Dobrzański 12 (2x3, 3 prz., 4 bl.), 6, 9 (1x3), Argasiński 17 (2x3, 12 b.), 3, 19 (3x3), Łódź-Śmigielski 14 (3x3, 9 zb., 7 str.), 4 (1x3), 0, Warszawski 12 (1x3, 21 b.), 21 (2x3, 9 zb.), 14 (1x3), Lipiński 2, 4 (1x3), 2, Misiąg 4, 4, -, Sowa 0, 8 (1x3), 3 (1x3), Krupa 0, 1, 8, Wołkow -, 0, -, Błachowicz-Kiełb -, 0, 3 (1x3), Szubart -, 3, -. Trener Łukasz Lewkowicz.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani