Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej na podium mistrzostw Polski

Alicja Wysocka pewnie zdobyła złoty medal w Białymstoku
Alicja Wysocka pewnie zdobyła złoty medal w Białymstoku pzla.pl
Trzy razy stawali na podium studenci w Rzeszowa podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w Białymstoku. Złoty medal w skoku wzwyż zdobyła Alicja Wysocka (Politechnika Rzeszowska)

Alicja, na co dzień zawodniczka Resovii, była faworytką, wygrała, choć celowała w lepszy wynik niż 176 cm.

Liczyłam na złamanie bariery 180 cm, ale to nie był mój dzień. Start był bardzo wcześnie rano, a ja jestem przyzwyczajona do skakania bardziej po południu. Ale atmosfera był znakomita, mogłam się spotkać z dziewczynami, które już przestały trenować, powspominać stare czasy.

podkreślała złota medalistka AMP-ów

Złoty medal w męskiej konkurencji tej dyscypliny odebrał Cezar Sidya z Politechniki Gdańskiej, srebrny Marcin Jachym z Uniwersytetu Rzeszowskiego (także zawodnik Resovii). Obaj lekkoatleci uzyskali wynik 2.08. Brąz zdobył Jakub Hołuk z Akademii Wincentego Pola w Lublinie.

Tytuł wicemistrzowski zdobyły także sprinterki Uniwersytetu Rzeszowskiego, które wystartowały w sztafecie 4x100 m. Magdalena Golec, Emilia Dąbek, Wiktoria Wrońska i Judyta Zwolińska ustąpiły pola jedynie zawodniczkom AZS-u Katowice. W biegu na 200 m na piątym miejscu rywalizację zakończyła Judyta Zwolińska (24.12).

W klasyfikacji uczelnianej pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Politechnika Gdańska oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wśród mężczyzn.

Gdańszczanki na podium wyprzedziły Uniwersytet Warszawski i Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie, z kolei ekipa UMCS okazała się lepsza od Politechniki Gdańskiej i Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W ciągu trzech dni w stolicy Podlasia rywalizowało ponad 1200 studentów i studentek z 95 uczelni.