Sukces nastolatki z Przemyśla. Od Martyny Hajduk Lepsze były tylko Chinki

Martyna Hajduk (druga od prawej) na podium nie miała radosnej miny, ale z pewnością zasłużyła na słowa uznania. Archiwum
Martyna Hajduk (MLKS Nurt Przemyśl) zajęła 3. miejsce w 28. „Andro Kids Open”, największym w Europie turnieju tenisa stołowego dla dzieci. Na podium wspólnie z Michałem Frączkiem (AZS Politechnika Rzeszów) stanął także stanął Łukasz, brat Martyny.

W drodze do półfinału zawodów, które odbyły się w Dusseldorfie, Martyna (rocznik 2004) wygrała wszystkie mecze, nie tracąc seta. W fazie grupowej pokonała kolejno Nadin Franke, Jolandę Willberg, Linę Tusching (wszystkie Niemcy).

Następnie w I rundzie miała wolny los, w II rundzie ograła Rosjankę, Ewę Kniazewą . Niestety, w półfinale po zaciętym meczu uległa Chince, reprezentantce SMS-u Shanghai (Youth Sports School), Guo, Xiaofan. Martyna przegrała 0:3 (9:11,12:14, 9:11). Turniej wygrała również zawodniczka z Chin, Zhou, Yating, koleżanka klubowa zwyciężczyni półfinału.

Był to trzeci występ Martyny w Andro Kids Open, w których to zawodach zawodniczka NURT-u zdobyła już medale we wszystkich kolorach.

W ślady Martyny podąża również Łukasz, jej młodszy brat, który w kategorii 2008 rok, razem z Michałem Frączkiem, tenisistą AZS-u Politechniki Rzeszów, zdobył brązowy medal w deblu (rozgrywano go po raz pierwszy w tym turnieju).

W zawodach rywalizowało 1211 zawodników z 23 państw (m.in. Niemcy, Belgia, Francja, Włochy, Holandia, Serbia, Izrael, Turcja, Argentyna). Turniej pojedynczy rozgrywano w ośmiu kategoriach wiekowych (roczniki od 2001-2008).