Superliga Kobiet. Eurobud JKS Jarosław po rzutach karnych pokonał Młyny Stoisław Koszalin

kostek
Eurobud JKS Jarosław pokonał po rzutach karnych w Koszalinie miejscowe Młyny.
Eurobud JKS Jarosław pokonał po rzutach karnych w Koszalinie miejscowe Młyny. Mat prasowe Superligi
To nie był łatwy mecz dla Eurobudu JKS. Jarosławianki goniły wynik przez całe spotkanie i wydłużyły passę meczy bez porażki do siedmiu.

Zaczęło się od prowadzenia 2:1 gospodyń, a po chwili było już 6:1 i trener Michał Kubisztal po prosił o przerwę. Czas na żądanie niewiele pomógł, czarno-niebieskie pudłowały, traciły piłki i po kwadransie Młyny prowadziły 8:3. Z czasem do siatki zaczęła trafiać Aleksandra Zimny i jarosławianki stopniowo zaczęły odrabiać straty by na przerwę zejść mając trzy trafienia na minusie.

Druga połowa zaczęła się od szybkich trafień Joanny Gadziny i Moniky Bancilon, dzięki czemu nasz zespół złapał kontakt. Miejscowe odpowiedziały trafieniami Anny Mączki. Jednak kolejna bramka Joanny Gadziny oraz trafienie Katarzyny Kozimur sprawiły, że na tablicy wyników widniał remis po 13. Od tego momentu trwała wyrównana walka. Obie ekipy na przemian zdobywały bramki. W końcu dwa trafienia z rzędu zaliczyły gospodynie i ponownie zbudowały dwie bramki przewagi. Czarno-niebieskie mocno walczyły, starały się odrobić straty, ale gdy tylko łapały kontakt, gospodynie znów odskakiwały na dwie bramki. W 54 minucie trener Michał Kubisztal po prosił o przerwę na żądanie i po czasie Małgorzata Trawczyńska zmniejszyła dystans do jednej bramki. Niestety po chwili Anna Mąka wykorzystała rzut karny, tym samym z powrotem zwiększając dystans bramkowy. W ostatnich trzech minutach zespół z Jarosławia wzniósł się na wyżyny i zdołał odrobić dwie bramki straty, a wszystko to za sprawą dwóch trafień Aleksandry Zimny i jednego Aleksandry Dorsz.

Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebne za tym były rzuty karne. Podobnie jak w spotkaniu z Galiczanką i tym razem czarno-niebieskie okazały się skuteczniejsze, wygrywając 4:1.

Młyny Stoisław Koszalin - Eurobud JKS Jarosław 22:22 (11:8) k. 1:4

Młyny: K. Zimny, Filończuk, Nowicka - Mączka 9, Lipok 6, Bayrak 3, Kowalik 2, Rycharska 1, Zaleśny 1, Jura, Reichel, Urbaniak, Chromańska, Żmijewska, Kubisova, Szynkaruk. Trener Jarosław Knopik.

Eurobud JKS: Kukharczyk, Kordowiecka – Bancilon 1, Gadzina 3, Dorsz 3, Trawczyńska 3, Matuszczyk, Volovnyk, Gliwińska, Nestsiaruk, Mokrzka 1, A. Zimny 9, Strózik, Smolinh 1, Kozimur 1. Trener Michał Kubisztal.