Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Miasto Szkła Krosno wygrało po raz trzeci z rzędu

Sebastian Czech
Miasto Szkła wygrało trzeci mecz z rzędu
Miasto Szkła wygrało trzeci mecz z rzędu Jakub Czech
Mecz gospodarze dedykowali Grupie PKN Orlen, strategicznemu sponsorowi Miasta Szkła Krosno. Adresat jak najbardziej trafiony, wszak krośnianie wygrali trzeci mecz z rzędu, odwdzięczając się na dzisiaj wynikiem sportowym firmie za trzyletnie już wsparcie finansowe.

Ponadto miejscowy klub nagrodził adeptów basketu z Ukrainy, uczestniczących w turniejach popularyzujących koszykówkę, gdzie jednym z fundatorów nagród był właśnie PKN Orlen.

Gospodarze dominowali od pierwszych minut spotkania, prowadząc 8:0, 14:5, 23:12. Cały czas pierwsze skrzypce grali: Julian Jasiński, Roman Janik, Damian Ciesielski, przy wsparciu Dariusza Oczkowicza, Szymona Sobiecha, Sebastiana Rompy, czy Konrada Dawdo. Słabsze fragmenty w postawie Miasta Szkła, to końcówka drugiej kwarty, przez co podopieczni Romana Prawicy schodzili na dłuższą przerwę z zaledwie dwupunktowym zapasem (33:31) oraz początek czwartej odsłony, kiedy to Jakub Kobel zredukował straty opolan do 4 punktów (60:56 dla Miasta Szkła).

Jeszcze na nieco ponad minutę przed końcem akademicy zagrozili miejscowym (65:61 dla Krosna), lecz w odpowiednim momencie zaskoczyli liderzy Miasta Szkła, czyli Roman Janik, Julian Jasiński i Damian Ciesielski. Podwyższyli rezultat na odpowiedni dystans i trzecie zwycięstwo z rzędu Miasta Szkła Krosno stało się faktem. Podkreślmy jeszcze, że gospodarze wystąpili w siedmioosobowym składzie.

Miasto Szkła Krosno Weegree AZS Politechnika Opolska 73:68

Kwarty: 21:12, 12:19, 21:15, 19:22.

Miasto Szkła: Oczkowicz 4, Rompa 8, Janik 14 (4x3), Ciesielski 12 (2x3), Jasiński 27 (1x3) oraz Dawdo 5 (1x3), Sobiech 3. Trener Roman Prawica.

AZS: Wilk 6 (2x3), Piszczatowski 2, Kobel 4 (1x3), Kapuściński 12 (2x3), Rutkowski 22 (2x3) oraz Kiwilsza 14, Krefft 6, Skiba 2. Trener Kamil Sadowski.