OPRAC.:
Jacek Kmiecik
Wygrana Igi Świątek z Anną Blinkową, w dwóch setach w ćwierćfinale turnieju WTA 250 na kortach trawiastych w niemieckim Bad Homburg, przedłużyła serię zwycięstw nad rosyjskimi rywalkami do 15 meczów.

„Swingin' do półfinału. Światowa nr 1 Iga Świątek nadal stawia stopę na trawie” – skomentował na Twitterze serwis prasowy WTA zwycięstwo Świątek nad Blinkową 6:3, 6:2 w ćwierćfinale Bad Homburg Open:

Najwięcej triumfów nad Kasatkiną

Raszynianka w tej serii aż pięciokrotnie pokonała Darię Kasatkinę, trzy razy była lepsza od Weroniki Kudiermietowej, dwukrotnie poradziła sobie z Jekaterinę Aleksandrową i Ludmiłą Samsonową.

Ponadto Świątek po jednym zwycięstwie odnotowała z Wierą Zwonariową, Anastazją Pawliuczenkową i ostatnio z Anną Blinkową.

Pogrom Rosjanek zaczął się od Zwonariowej

Zwycięska passa zaczęła się 30 czerwca 2021 roku. Wówczas 20-letnia Polka po raz pierwszy w karierze, i jak dotąd ostatni, zmierzyła się z doświadczoną Zwonariową. Blisko o 17 lat starsza Rosjanka (wtedy 96. w światowym rankingu, wcześniej wiceliderka listy WTA) w drugiej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu przegrała z Igą 1:6, 3:6.

Taki jest właśnie nastój „gówniary z paletkom” po serii 15. zwycięstw nad Rosjankami:

Ostatnia porażka z Kasatkiną

Kasatkina zajmuje szczególne miejsce w CV Świątek. Przegrała z nią najwięcej razy, w tym trzy kolejne mecze. Na początku 2020 roku uległa w Australian Open, potem w Dubaju i katarskiej Dausze. Pochodząca z Togliatti tenisistka jest ostatnią Rosjanką, której udało się pokonać (w trzech setach) Świątek. Stało się to 23 czerwca 2021 roku w 1/8 finału turnieju na kortach trawiastych w Eastbourne.(PAP)