"Szlakiem cudów Podkarpacia" to 71 opisów wycieczek i 240 ciekawostek. Przewodnik po miejscach niezwykłych i tajemniczych!

red.
K.Kapica
Aktualna, jeszcze ciekawsza i obszerniejsza, wzbogacona o kolejne niezwykłe atrakcje Podkarpacia. Tak możemy napisać o najnowszej książce “Szlakiem cudów Podkarpacia”, która jest dziełem dziennikarzy “Nowin”.

Pierwsze wydanie książki pt. „Szlakiem cudów Podkarpacia” ukazało się w 2011 roku. Nasz reporterski przewodnik po regionie okazał się strzałem w dziesiątkę. Sprzedał się niczym ciepłe bułeczki. Niezwykłe powodzenie książki i telefony od Czytelników pytających o “Szlakiem cudów Podkarpacia” zdopingowały nas do wydania nowego przewodnika. Oprowadza on po wielu atrakcjach, których nie opisaliśmy wcześniej.

71 opisów wycieczek i 240 ciekawostek ze zdjęciami

Na książkę składa się 71 opisów wycieczek i 240 ilustrowanych opisów atrakcji turystycznych na Podkarpaciu, które warto zobaczyć. Teksty zostały pogrupowane terytorialnie, co ułatwia planowanie zwiedzania. Zamieściliśmy je na 155 stronach. Są też przydatne informacje, numery telefonów, adresy stron, na których można znaleźć więcej informacji.

Opisujemy m.in. powstałe w ostatnich latach Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, Osadę Słowiańską w Stobiernej czy Osadę Kresową w Baszni Dolnej. Na naszą listę cudów trafiły m.in. niezwykłe cerkwie w Chotyńcu i Turzańsku, które w 2013 roku zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na podkarpackiej liście cudów uwzględniliśmy też nasze przyrodnicze perełki, jak Bieszczadzki Park Narodowy i Magurski Park Narodowy.

Wszystkiego musieliśmy dotknąć i spróbować

Książka nie jest klasycznym przewodnikiem, jakich wiele na księgarskich półkach. To zbiór reporterskich opowieści o przeszłości opisywanych miejsc i obiektów. W opowieściach tych staramy się uchwycić również ducha współczesności. W reporterskich wędrówkach po Podkarpaciu dziennikarze „Nowin” wszystkiego musieli dotknąć i spróbować. W roli przewodników wystąpili historycy sztuki, archeolodzy, duchowni opiekujący się świątyniami, lokalni pasjonaci historii i tradycji, autorzy książek.

Książka może być wzruszającą pamiątką

„Szlakiem cudów Podkarpacia” to nie tylko atrakcyjnie wydany przewodnik, w którym znajdziemy opisy i zdjęcia największych atrakcji turystycznych naszego regionu, a także przydatne adresy i telefony. Książka może być też atrakcyjną pamiątką dla osób zainteresowanych Podkarpaciem, jego historią, zabytkami, cudami przyrody. Dla osób, który wyjechały z naszego regionu, może być niezwykle cennym i wzruszającym upominkiem, który przypomni krainę dzieciństwa.

Jak kupić książkę

„Szlakiem cudów Podkarpacia” można nabyć w cenie 39 zł w Biurze Ogłoszeń Nowin, ul. Unii Lubelskiej 3 w Rzeszowie. Zamówienia z dostawą do domu przyjmowane są pod numerem telefonu 17 8672277 lub na e-mail: [email protected].

ZOBACZ TEŻ: Tajemnice solińskiej zapory

Wideo