Szósta porażka koszykarzy Jeziora Tarnobrzeg

Damian Szpak
Nicchaeus Doaks rozegrał dobre spotkanie, ale nie miał wsparcia w kolegach z drużyny. Grzegorz Lipiec
Po raz szósty z rzędu przegrali w rozgrywkach Tauron Basket Ligi koszykarze Jeziora Tarnobrzeg, którzy po udanym początku byli tylko tłem dla wcale nie rewelacyjnie grających koszykarzy Polpharmy Starogard Gdański.

Rozpoczęło się nieciekawie, bowiem zawodnicy obu drużyn zaliczyli po jednym pudle. Pierwszy trafił McCauley (2:0), wyrównał Dłoniak (2:2), później celnym rzutem popisał się ponownie McCauley (4:2), odpowiedział Doaks (4:4).

Wtedy akcją 2:1 popisał się Jakub Dłoniak i nasz zespół objął pierwsze w tym meczu prowadzenie (7:4).

"Plamy" Alesandra

Przy stanie 11:6 dla "Jeziorowców" fatalnie zachował się Alexander, najpierw spudłował dwa rzuty wolne, piłkę zdołał zebrać Wall podał do Aleksandra, ale ten znów spudłował. Wtedy gospodarze ocknęli się w czym wybitnie "pomógł" im Alexander.

Doprowadzili do remisu 15:15, a po chwili po "trójce" Majewskiego wyszli na prowadzenie 18:15. Co prawda po chwili wyrównał rzutem zza łuku Addison, ale miejscowi dominowali coraz bardziej. W drugiej kwarcie trwała totalna bryndza z obu stron.

Na dwie minuty przed przerwą przy stanie 39:29 dla Polpharmy trener Dariusz Szczubiał poprosił o przerwę.

Krótka nadzieja

Druga połowa rozpoczęła się od celnego rzutu grającego w minionym sezonie w Polpharmie Daniela Walla, ale później było już tylko gorzej. W naszej drużynie mnożyły się błędy i niecelne rzuty, natomiast miejscowi gracze imponowali spokojem.

Po trafieniu Cartera za dwa punkty było już 53:37 dla gospodarzy. Jeziorowcy" podgonili jednak wynik i trzecia kwarta zakończyła się ośmiopunktowym prowadzeniem gospodarzy, a nasza drużyna znajdowała się w przegranej sytuacji, bowiem po cztery przewinienia mieli na swoim koncie Amerykanie Doaks i Aleksander.

Ostatnia "ćwiartka" rozpoczęła się od celnego rzutu za trzy punkty Addisona i w sercach naszych zawodników zaświtała nadzieja. Na krótko jednak. Warto tylko jeszcze wspomnieć o bardzo dobrym wreszcie występie Dawida Przybyszewskiego, który zdobył 10 punktów i zaliczył 11 zbiórek.

POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI - JEZIORO TARNOBRZEG 79:68 (26:20, 15:13, 19:19, 19:16)

Polpharma: Carter 23, Mirković 13, Szynkiewicz 12, McCaley 9, Majewski 8 - Lichodziejewski 7, Radwański 3, Białek 2, Nowakowski 2, Sarzało, Rajkowski.
Jezioro: Dłoniak 17, Doaks 14, Alexander 4, Long 4, Wall 4 - Addison 15, Przybyszewski 10, Patoka.