Sztafeta Górnika Iwonicz najlepsza w Polsce

Marcin Jastrzębski
od lewej: Dawid Szwast, Rafał Penar, Kamil Chłap oraz trener Mariusz Jakieła.
od lewej: Dawid Szwast, Rafał Penar, Kamil Chłap oraz trener Mariusz Jakieła. Archiwum klubowe
Biathloniści IKN Górnika Iwonicz-Zdrój w składzie: Rafał Penar, Dawid Szwast i Kamil Chłap zdobyli złoty medal w biegu sztafetowym 3x4 km juniorów młodszych podczas mistrzostw Polski w biathlonie letnim, które odbyły się w Kościelisku.

Rafał Penar w biegu indywidualnym juniorów młodszych na 5 km zajął 4 miejsce, a w biegu sprinterskim na 4 km zdobył 8 pozycję.

W rywalizacji młodzików w biegu sprinterskim na 2,5 km 5 miejsce wywalczył Filip Białas (TG Sokół Rymanów), a Dawid Zając (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój) ukończył rywalizację na 10 pozycji.

Młodziczki z Górnik Iwonicz-Zdrój (Julita Zając, Kamila Cichoń, Klaudia Cichoń) dobiegły do mety na 6 miejscu w biegu sztafetowym 3x2 km.

W rywalizacji seniorów w biegu masowym na 6 km Mateusz Niemczyk (TG Sokół Rymanów) zajął 10 miejsce.