STUDNIÓWKI 2019
  the best of

  Studniówki 2019. Tak się bawiło Podkarpacie

  Rozwiń
  STUDNIÓWKI 2019
  Zwiń

  Studniówki 2019. Tak się bawiło Podkarpacie

  Dobiega końca sezon studniówkowy. Nasi fotoreporterzy odwiedzili wiele imprez, a zdjęcia z tych trzech cieszyły się zdecydowanie największym zainteresowaniem internautów.

  Takiego Orszaku Trzech Króli Małkowicom inni mogą tylko...

  Takiego Orszaku Trzech Króli Małkowicom inni mogą tylko pozazdrościć [WIDEO]

  Norbert Ziętal

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Tak starannie przygotowanych orszaków, jak ten w Małkowicach, z przedstawieniami, nie ma zbyt wielu. W jego organizację zaangażowało się wielu mieszkańców tej miejscowości.
  W sobotę w Orszaku Trzech Króli w niewielkich Małkowicach uczestniczyło ponad 700 osób. Tuż po mszy, jeszcze w kościele, obok koncertu kolęd w wykonaniu aniołków i pastuszków, przedstawiono sceny z raju oraz Bożego Narodzenia. W roli Maryji Anna Wach, dyr. Szkoły Podstawowej w Małkowicach, w postać Adama (a później także króla Heroda) wcielił się Michał Sękowski. Postać Ewy odtworzyła Sabina Trojnar, a św. Józefa Zbigniew Woźniak.

  Po mszy orszak ruszył ulicami Małkowic. Już po wyjściu z kościoła uczestnicy byli nęceni świetną zabawą w karczmie (piekle). Diabłom udało się wyciągnąć z tłumu tylko pojedyncze osoby. Do hulaszczego życia zachęcał właściciel karczmy, Żyd (odegrany przez sołtysa Andrzeja Dudka), muzykę zapewniał grajek (Marian Lupa). Trzej Królowie nie dali się jednak skusić na zabawę.

  Kolejny przystanek to dwór króla Heroda. Odegrano scenę ogłoszenia rzezi niewiniątek, którą zarządził król Herod. Orszak przeszedł do stajenki (przed szkołą). Tutaj dzieci były częstowane słodyczami przez diablice, żadne nie skorzystało. Następnie uczestnicy przeszli do Domu Ludowego, gdzie Trzej Królowie pokłonili się Dzieciątku. Po zakończeniu uroczystości na mieszkańców czekał poczęstunek.

  - Już drugi raz organizujemy w tej sposób Orszak Trzech Króli. W tym roku, w o wiele większych wymiarze - mówi Jan Janusz (król Melchior) z Małkowic, sekretarz Urzędu Gminy w Orłach.

  Orszak zorganizowali Stowarzyszenie „Nasze Małkowice”, miejscowa Szkoła Podstawowa, sołtys Andrzej Dudek, organista Wojciech Niżnik. Dużej pomocy udzielił proboszcz parafii pw. Nawiedzenia NMP ks. Jerzy Sowa.

  ZOBACZ TEŻ: Orszak Trzech Króli w Rzeszowie. Tysiące mieszkańców przeszło ulicami [ZDJĘCIA]

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  O hejcie w internecie i mowie nienawiści

  Śledź nas na Facebooku

  NAJPOPULARNIEJSZE

  GALERIE ZDJĘĆ

  WIDEO