Tauron Liga. Siatkarki Developresu wywiązały się z roli faworytek i pokonały Radomkę Radom

Konrad Karaś
Wiktor Gumiński
Wicemistrzynie Polski wygrały 15. mecz tego sezonu Tauron Ligi i umocniły się na pozycji lidera tabeli. Trzeba jednak przyznać, że zdobycie trzech punktów z Radomką łatwo "Rysicom" nie przyszło.

Trener Stephane Antiga postawił w pierwszym składzie na Weronikę Szlagowską i Annę Obiałę. Reprezentantki Polski zastąpiły zawodniczki grające od początku w ostatnim meczu z BKS-em Bielsko Biała (3:0) - Jelenę Blagojević i Magdalenę Jurczyk.

W pierwszym secie nawet siatkarski laik mógł łatwo wypałać, kto gra o mistrzostwo kraju, a kto wyłącznie o awans do pierwszej "ósemki". Taka była bowiem różnica klas w tej partii. "Rysice" zaczęły pewnie i zgodnie z planem. Szybko wyszły na prowadzenie, sukcesywnie powiększając punktową przewagę. Na twarzy trenera Antigi często można było dostrzec uśmiech i trudno było się temu dziwić, bo jego podopieczne zagrały z polotem i - co najważniejsze - skutecznie. Partię zakończył błąd w zagrywce Zaborowskiej (15:25).

Drugą odsłonę siatkarki z Radomia rozpoczęły już bardziej zmobilizowane, później popełniały zdecydowanie mniej błędów niż poprzednio, co przełożyło się na dorobek punktowy. 5:4, 10:7, 15:11 - tak gospodynie śrubowały wynik. W kolejnych fragmentach tej partii rzeszowianki zaczęły odrabiać straty; po bloku Jurczyk zbliżyły się nawet na jeden punkt (16:15). Ale później znów do głosu doszły miejscowe, które już do końca nie odpuściły i pipe'm ze środka Natalii Murek doprowadziły do wyrównania.

Siatkarki z Rzeszowa musiały się mocno napocić, żeby kolejnego seta zapisać na swoje konto. Radomianki nie chciały łatwo "sprzedać swojej skóry" i zmusiły przyjezdne do długiej gry na przewagi. W wielu akcjach klasę pokazała jednak Weronika Szlagowska, która bez wątpienia była najjaśniejszym punktem "Rysic" i bez jej świetnej postawy na boisku rzeszowianki nie wygrałyby tego seta (28:30).

Czwarty set okazał się ostatnim w tym spotkaniu. Developres w końcu zagrał jak na faworyta przystało - z zimną krwią, nie dając szans rywalkom. 25. punkt po ataku Izabelli Rapacz zakończył tę rywalizację (19:25).

Moya Radomka Lotnisko Radom - Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3

Sety: 15:25, 25:20, 28:30, 19:25

Radomka: Samara (4), Świrad (11), Bugg (4), Jasek (24), Braga (1), Łukasik (12), Strasz (libero) oraz Murek (7), Biała, Zaborowska i Moskwa.

Developres: Obiała (4), Centka (8), Wenerska (5), Orvosova (15), Szlagowska (19), Kalandadze (14), Szczygłowska (libero) oraz Bagrowska (1), Rapacz (7), Jurczyk (5) i Bińczycka.

Sędziowali: Krupski i Cyran. MVP: Weronika Szlagowska