Tauron Stal wygrała z Azotami i jest już 3. w tabeli

Tomasz Leyko
Stal (białe stroje) po emocjonującym pojedynku pokonała Azoty Puławy.
Stal (białe stroje) po emocjonującym pojedynku pokonała Azoty Puławy. Tomasz Leyko
Szczypiorniści Tauronu Stali Mielec pokonali Azoty Puławy 22-20. Był to mecz 12. kolejki, który rozegrano awansem ze względu na udział rywali w europejskich pucharach,

Początek był na remis czyli wzajemne badanie sił. Puławianie po raz pierwszy pękli grając w osłabieniu. Gdy na ławkę kar powędrował Sebastian Płaczkowski Stal przełamała niemoc gry w przewadze w ostatnich meczach i wygrała ten dwuminutowy okres 2-0 (trafienia Rafała Glińskiego i Grzegorza Sobuta).

Za ciosem poszli wspomniany Sobut i Marek Szpera. Stal uciekła na 11-7, ale nie byłoby to możliwe bez kapitalnych parad w bramce Stali Adama Wolańskiego. W końcówce I połowy odbił trzy setki i dzięki czemu mielczanie utrzymali przewagę, bo wtedy również zdarzyło im się grać nieskutecznie.

Pierwsze 10 minut gry po przerwie wyglądało podobnie jak końcówka I połowy. Wystarczył jednak krótki przestój miejscowych i Artur Witkowski rzucił kontaktową bramkę (17-16). Długo utrzymywał się wynik 19-18 dla Stali. W końcu przełamał impas Sobut, a gdy karę otrzymał Dmitro Zynchuk, wynik na 21-18 podwyższył Michał Chodara. Była 56 minuta meczu, gdy ponownie poprawił Chodara i Stali nie straszna była nawet gra w podwójnej przewadze.

TAURON STAL MIELEC - AZOTY PUŁAWY 22-20 (12-9)
STAL: Wolański, Kiepulski - Wilk, Albin, Janyst 4, Sobut 6, Jędrzejewski, Szpera 6, Babicz 2, Kubisztal 1. Basiak 1, Gliński 3, Chodara 2.

AZOTY; Stęczniewski, Wyszomirski, Kolev - Bałwas, Płaczkowski, Tylutki 1, Zinchuk 5, Łyżwa, Kus 2, Witkowski 1, Afanasjev, Szyba, Masłowski 2, Gowin 4, Zydroń 5.