Tenis stołowy. SPAR AZS Politechnika Rzeszów 3 godziny męczył się z outsiderem

Waldemar Mazgaj
Tomasz Lewandowski źle zaczął, ale szczęśliwie zakończył.
Tomasz Lewandowski źle zaczął, ale szczęśliwie zakończył. Krzysztof Kapica
Trzy godziny męczyli się gracze z Rzeszowa z ostatnią drużyną tabeli. - Co nas nie zabije, to wzmocni. Drużyna się hartuje po takich zwycięstwach - podsumował trener Tadeusz Czułno. AZS ograł Silesię Miechowice 3:2.

- To nie będzie spacerek. Liga jest bardzo wyrównana, a Ślązacy na razie pechowo przegrywali - mówił przed meczem trener AZS-u.

I choć wydawało się, że to asekuracja, to w praktyce jego słowa niestety znów znalazły potwierdzenie.

Gości po raz kolejny zawiódł reprezentant Czech Michał Kleprlik, który przegrał obydwa pojedynki.

Największego psikusa sprawił jednak na początku Karol Szotek ogrywając "Lewego". Wprawdzie zaraz wyrównał Paweł Chmiel, ale po chwili znów goście wyszli na prowadzenie.

- Piotrek złamał rakietę w II secie przy krótkim serwisie. Wprawdzie brat pożyczył mu swojej, ale to już siedziało w jego głowie - opowiadał Czułno.

Miejscowi stanęli pod ścianą.

- Nie pamiętam, kiedy ostatnio tak się denerwowałem - mówił potem Czułno.

Jego podopieczni, po horrorach, wygrali nerwową potyczkę.

W następnym tygodniu w lidze nastąpi przerwa; podczas Pro Tour w Warszawie wystąpią Lewandowski i Paweł Chmiel.

SPAR AZS POLITECHNIKA RZESZÓW - SILESIA MIECHOWICE 3:2

0:1 Lewandowski - Szotek 2-3 (7,-8, -9, 9, -6);
1:1 Paweł Chmiel - Kleprik 3-1 (0, -9, 5, 7);
1:2 Piotr Chmiel - Strowski-Prus 0-3 (-9, -8, -3);
2:2 Lewandowski - Kleprlik 3-2 (3, 5, -9, -4, 3);
3:2 Paweł Chmiel - Szotek 3-2 (-9,8, -6, 7, 8).

Pozostałe wyniki 6. kolejki: Gorzovia Romus - ZKS Drzonków 3:2, Ostródzianka Condohotels Morliny Ostróda - Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3, EPS Besser Opoka Trzebinia - Wanzl-Scania Nadarzyn 1:3, Olimpia-Unia Grudziądz - Ternaeben Pogoń Lębork 3:0.