Totolotek Puchar Polski. Stal Stalowa Wola przegrała z Lechem Poznań, ale nie ma się czego wstydzić

Miłosz Bieniaszewski
Krzysztof Kapica
Stal Stalowa Wola odpadła z rozgrywek pucharowych, ale na pewno swojej postawy w meczu z Lechem Poznań wstydzić się nie musi. Mogła bowiem sprawić sensację...

W 2009 roku Stal Stalowa Wola wyeliminowała Lecha Poznań z pucharu po rzutach karnych. Tym razem awansował dalej faworyt, ale tak być wcale nie musiało.

Lech co prawda już swoją pierwszą akcję zakończył bramką i przez kilka kolejnych minut całkiem zdominował wydarzenia, ale jak już się „Stalówka” otrząsnęła, to goście byli w ogromnych opałach.

W pierwszej połowie idealne okazje na wyrównanie mieli bowiem Krzysztof Kiercz, Robert Dadok i dwukrotnie Bartłomiej Ciepiela, ale za każdym razem klasę pokazywał Mickey van der Hart. W pierwszej odsłonie drużyna z ekstraklasy tak naprawdę nie pokazała nic wielkiego i to swojemu bramkarzowi zawdzięczała, że prowadzi.

Po zmianie stron „Kolejorz” zaczął się już prezentować lepiej, co nie znaczy, że bardzo dobrze. Przede wszystkim jednak przyjezdni spokojniej rozgrywali swoje akcje, czego brakowało przed przerwą. I takie granie się opłaciło, bo w 69. minucie, po krótko rozegranym rzucie rożnym, piłka trafiła do Pedro Tiby, ten ograł rywala i wyłożył futbolówkę Tomaszowi Dejewskiemu, który umieścił ją w bramce.

Czy to oznaczało koniec emocji w ten bardzo chłodny dzień? Nic z tych rzeczy. Stal nie zamierzała się bowiem poddawać i dążyła do złapania kontaktu. Znów jednak klasą dla siebie był golkiper Lecha, który nie dał się pokonać Michałowi Fidziukiewiczowi i Filipowi Wójcikowi, a Piotr Mroziński z najbliższej odległości posłał piłkę wysoko nad bramką.

Ostatecznie „Stalówka” nie znalazła sposobu na holenderskiego bramkarza i odpadła z Totolotek Pucharu Polski, ale absolutnie swojej postawy wstydzić się nie musi, bo zagrała naprawdę dobre spotkanie.

W meczu 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski Stal Stalowa Wola przegrała w Boguchwale z Lechem Poznań 0:2. Gospodarze zagrali dobrze, ale byli nieskuteczni.CZYTAJ WIĘCEJ: Stal Stalowa Wola przegrała z Lechem Poznań, ale nie ma się czego wstydzić [RELACJA]Stal Stalowa Wola - Lech Poznań 0:2 (0:1)Bramki: Tymoteusz Puchacz 2, Tomasz Dejewski 68.Stal: Kalinowski – Mroziński, Kiercz, Jarosz - Mistrzyk (79. Śpiewak), Pietras (75. Wójcik), Stelmach, Ciepiela (67. Płonka), Sobotka - Fidziukiewicz, Dadok.Lech: Van der Hart – Kamiński (68. Satka), Dejewski, Crnomarković, Kostewicz - Amaral (66. Muhar), Moder, Tiba, Puchacz - Marchwiński - Gytkjaer (75. Tomczyk).Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom). Żółte kartki: Przemysław Stelmach 85 - Dorde Crnomarković 88.Zobacz też: Ciekawostki po rundzie jesiennej 3 ligi

Totolotek Puchar Polski. Stal Stalowa Wola przegrywa Pucharz...

- Jestem zadowolony ze swojego zespołu. Na tle rywala z ekstraklasy zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze i czuję niedosyt, bo mieliśmy dużo sytuacji - powiedział Szymon Szydełko, trener Stali Stalowa Wola.

Stal Stalowa Wola - Lech Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Puchacz 2, 0:2 Dejewski 69.

Stal: Kalinowski - Mistrzyk (79 Śpiewak), Mroziński, Kiercz, Jarosz, Sobotka - Dadok, Stelmach l, Pietras (75 Wójcik), Ciepiela (67 Płonka) - Fidziukiewicz. Trener Szymon Szydełko.

Lech: van der Hart - Kamiński (68 Satka), Dejewski, Crnomarković l, Kostewycz - Amaral (66 Muhar), Moder, Tiba, Marchwiński, Puchacz - Gytkjaer (75 Tomczyk). Trener Dariusz Żuraw.