Towarzyskie zwycięstwa grupowych rywali reprezentacji Polski

TD (AIP)
Ukraina - Walia 1:0.
Ukraina - Walia 1:0. Sergei Chuzavkov
Dwa zespoły, które będą rywalizować z kadrą Adama Nawałki podczas Euro 2016 w poniedziałek rozgrywały mecze towarzyskie. Oba zgodnie wygrały po 1:0. Ukraina pokonała Walię, a Irlandia Północna Słowenię.

Na Stadionie Olimpijskim w Kijowie Ukraińcy podjęli osłabionych brakiem Garetha Bale'a Walijczyków. Bez swojego lidera rewelacja eliminacji do Euro 2016 nie pokazała się jednak z najlepszej strony. Bramkę na wagę zwycięstwa dla gospodarzy zdobył Andrij Jarmolenko, który wykorzystał dośrodkowanie Rusłana Rotania z rzutu wolnego.

Irlandczycy z Północy zagrali w Belfaście ze Słoweńcami, dla których przygoda z tegorocznymi Mistrzostwami Europy zakończyła się na barażach z... Ukrainą. Niekwestionowanym bohaterem gospodarzy był bramkarz Roy Carrol, który w 66. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Milivoje Novakovicia. Mało tego, wcześniej były golkiper m.in. Manchesteru United zaliczył asystę. W 41. minucie zdecydował się na daleki wykop, piłkę przejął Conor Washington, oszukał obrońców rywali i strzelił gola. Jak się później okazało - na wagę zwycięstwa.