Trenerzy Resovii i Stali o derbach Rzeszowa [WIDEO]

TOR
Krzysztof Kapica
81. derby Rzeszowa zakończyły się remisem 2:2, a więc w tabeli to Stal ma cały czas punkt więcej. Piłkarze musieli sobie radzić na grząskim boisku, ale w I połowie gra mogła się podobać.

Szymon Szydełko, trener Resovii

Chciałbym podziękować zawodnikom za to, co pokazali na boisku. Wiadomo, że na derby nie trzeba nikogo mobilizować, ale w pamięci mieliśmy wiosenny mecz. Chcieliśmy się Stali zrewanżować, wyglądać lepiej od strony wolicjonalnej, co się w pełni udało. Mecz był taki, na jaki pozwalało boisko. Było w niektórych sytuacjach sporo przypadku. Żałuję, że kolejny raz, grając derby na Hetmańskiej, nie uznaje się nam bramki. Moim zdaniem prawidłowej. Wyjście bramkarza na 7-8 metr to jego błąd. Trzeba będzie to jeszcze obejrzeć na skrótach.

Marcin Wołowiec, trener Stali

Też chciałem podziękować zespołowi, że wykazujemy się charakterem i gonimy wynik. Martwi mnie tylko, czy my potrafimy grać inaczej. Może odpowiedź nadejdzie już niedługo. Z wyniku nie jesteśmy do końca zadowoleni. Byliśmy gospodarzami. Licząc sytuacje bramkowe, mieliśmy ich jednak o wiele więcej. Wiedzieliśmy, że po przerwie rywal będzie nas wybijał nas z rytmu. Szybko wyrównaliśmy, ale zależało nam na zwycięstwie, co było chyba widać. Ja powoli już zaczynam myśleć o JKS-ie, który też jest groźny, a my mamy małe problemy, które trzeba będzie rozwiązać.